Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-ostrowit18          by-cu-kolczy

Żynda Franciszek najlepszy w turnieju podczas Dni Bytowa

180714Bytow05

14 lipca 2018 roku w Specjalnym Ośrodek Szkolno – Wychowawczym w Bytowie, odbył się turniej sportowy z okazji Dni Bytowa.

Czytaj więcej...

Złota Tabakiera Kaszub w Żukowie - VIII Masters Pomorze 2018.

zlota zukowo tab

26 sierpnia w Żukowie, w hali sportowej przy ul. Armii Krajowej, odbędzie się turniej sportowy Złota Tabakiera Kaszub. Turniej zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Burmistrza Żukowa Wojciecha Kankowskiego.

Czytaj więcej...

III Letni Turniej w kopa sportowego w Zbęchach.

180708Z03

W niedzielę 8. 07. 2018 r. pod namiotem w Centrum Rekreacji i Wypoczynku w Zbęchach odbył się III Letni Turniej w kopa sportowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Krzywiń, rozgrywany w ramach festynu WIANKI

Czytaj więcej...

Bëtowè CUP – VII Masters Kaszëbë.

betowe cup zapowi18

5 sierpnia 2018 roku w Specjalnym Ośrodek Szkolno – Wychowawczym w Bytowie, odbędzie się turniej sportowy Bëtowè CUP, który zalicza się do rankingu Masters Kaszëbë 2018. Turniej zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Burmistrza Bytowa – Ryszarda Sylki.

Czytaj więcej...

Zjazd Kaszubów - Jan Pallach zwycięzcą turnieju

180707Luzino61

7 lipca w Luzinie, odbył się turniej sportowy w ramach XX Światowego Zjazdu Kaszubów. Turniej był rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Luzino, wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z Asem kier.

Czytaj więcej...

Minga Andrzej oraz Chojny Chojnice wygrywają turniej w Wielu

180708Wiele41

8 lipca 2018 roku w Domu Kultury we Wielu, odbył się turniej sportowy o Super Puchar Pomorza, który zalicza się do rankingu Masters Kaszëbë 2018. Turniej był rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Karsin Romana Brunke.

Czytaj więcej...

Bytovia Cup i warsztaty gry w Baśkę i Lësa o Puchar Wójta Gminy Kołczygłowy.

bytovia c

Stowarzyszenie Federacja Kaszëbë Baszka i Lës, zaprasza 22 lipca 2018 roku do Kołczygłów na turniej sportowy Bytovia Cup, który jest dedykowany osobom niepełnosprawnym. Turniej zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kołczygłowy – Wacława Kozłowskiego.

Czytaj więcej...

Jerzy Urich i Bocar Osłonino Mistrzem Gdyni.

mistr gdyni

30 czerwca 2018 roku w Gdyni w Muzeum Marynarki Wojennej, odbył się turniej sportowy o Mistrzostwa Gdyni, którego organizatorem było Kaszubskie Forum Kultury w Gdyni.

Czytaj więcej...

Wojciech Kawski i Klimek Grudziądz liderami Masters Kaszëbë 2018.

kaws kilme liderami

Liderzy Masters Kaszëbë 2018 – Klimek Grudziądz

Piąty turniej Masters Kaszëbë 2018 o Mistrzostwo Kaszub, odbył się w Bolszewie i przyniósł sukces Klimkowi Grudziądz. Liderami rozgrywek został Wojciech Kawski z Klimka Grudziądz.

Czytaj więcej...

Luzino. Baśka na XX Zjeździe Kaszubów (zmiana godziny turnieju).

luzino baska zmiana

7 lipca w Luzinie, odbędzie się turniej sportowy w ramach XX Światowego Zjazdu Kaszubów. Turniej zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Luzino.

Czytaj więcej...

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg