Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-pp-br-19         baner-Pch-19

Dziemiany. Zbigniew Tobias i Chojny Chojnice zdobywcami Pucharu Gminy Dziemiany.

DSC 0240-123

24 marca 2018 roku w Ośrodku Kultury w Dziemianach, odbył się Puchar Gminy, który jest podsumowaniem rozgrywek Dziemiańskiej Liga Baśki 2017/18. 

Puchar Gminy Dziemiany jest finałem rozgrywek Dziemiańskiej Liga Baśki, która była rozgrywana pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dziemiany Leszka Pobłockiego. Na cykl Dziemiańskiej Ligi Baśki składało sie V turniejów, które wyłoniły zwycięzców klasyfikacji indywidualnej, par oraz drużynowej. W każdym turnieju zawodnicy rozegrali 5 rund sportowych po 32 rozdania. Turnieje były rozgrywane wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce najstarszym trumfem”. Zawodnicy rywalizowali o tytuł Mistrza Gminy Dziemiany oraz nagrodę główną telewizor.

Puchar Gminy Dziemiany zdobył, Tobias Zbigniew - Luzino. Drugie miejsce zdobył Borzych Franciszek - Orły Klawkowon Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Wenderski Bogdan - Chojny Chojnice. Kolejne miejsca zajęli następujący zawodnicy: Leman Jan - Pogodni Dziemiany, Szymański Jan - Asy Chojnice, Lipiński Michał – Skowronki Kinice. Najlepszą zawodniczką turnieju została Wirkus Gertruda - Sami Swoi Konarzyny.

W rywalizacji par wygrali Chojny ChojniceGradowski Andrzej i Wenderski Bogdan. Drugie miejsce zdobyła para Leman Jan i Borzyszkowski Franciszek - Pogodni Dziemiany. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Sami Swoi Konarzyny - Wirkus Gertruda i Modrzejewska Małgorzata.

Wśród zespołów zwyciężyły Chojny Chojnice – kpt. Kosecki Alfred, Gradowski Andrzej, Wenderski Bogdan, Wysocki Józef. Kolejne miejsca zajęli następujące zespoły: Pogodni Dziemiany, Sami Swoi Konarzyny, Luzino i Asy Chojnice.

Ośrodek Kultury w Dziemianach serdecznie dziękuje za udział w rozgrywkach Dziemiańskiej Ligi Baśki i zaprasza wszystkich baśkarzy na kolejny sezon 2018/19, którego inauguracja nastąpi w listopadzie.

Info - Dariusz Turzyński

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg