Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-djk-z-19         baner-czersk-19

IX Mistrzostwa Woj. Pomorskiego w Kaszubską Baśkę

ix mistr woj pom

25 marca w Gminnym Domu Kultury w Lini po raz 9. Odbyły się oficjalne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kaszubską „Baśkę” o Puchar Marszałka.

Organizatorami zawodów byli: Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku, Gminny Dom Kultury w Lini oraz miejscowy Urząd Gminy. Niemalże 100 zawodników z różnych stron województwa przystąpiło do zmagań walcząc o atrakcyjne nagrody. Sędzią zawodów był Tadeusz Meyer.

Zawodnicy grali systemem 3 rund po 60 rozdań każda. Do końcowej klasyfikacji liczyła się liczba tzw. małych punktów uzyskanych we wszystkich rundach. W czasie kiedy weryfikowano wyniki i przygotowywano piekne dyplomy dyrektor GDK w Lini a zarazem Wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej LZS Jan Trofimowicz wraz z panią wójt Bogusławą Engelbrecht prowadzili losowanie atrakcyjnych upominków i nagród niespodzianek.

Zawodnicy wygrywali m.in. komplety kosmetyków, narzędzia i urządzenia ogrodnicze a także publikacje książkowe. Szczęscie uśmiechnęło się do Ryszarda Waldowskiego, który wylosował tablet a także Kazimierza Grunwalda z Mostów, który wylosował piękną grafikę. W końcowej klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Kazimierz Labuda ( FC SIERAKOWICE), II miejsce wywalczył Andrzej Trochowski ( HOTEL ZAMEK GNIEW), a III Ignacy Błaszkowski (ZOLO DU WĘSIORY). Kolejne miejsca zajęłi: Henryk Odwald ( SZPELA WŁADYSŁAWOWO), Tadeusz Gosz ( KASZUBY LĘBORK), oraz Andrzej Bruszkiewicz ( DONIMIERZ). Wszyscy w/w zawodnicy otrzymali piękne puchary, medale i dyplomy a trzej najlepszych atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu RTV AGD.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna FC Sierakowice (powiat kartuski) przed Mostami (powiat pucki) oraz Hotel Zamek Gniew ( powiat tczewski). Ponadto występowali reprezentanci m.in. z Donimierza, Karczemek, Lini, Mirachowa, Żelistrzewa, Lewinka, Pobłocia, Szemudu, Krokowej. Drużyny otrzymały komplety pucharów, medali oraz nagrody m.in. szpadle, łopaty i młotki. Okazałymi pucharami nagrodzono także najstarszego zawodnika, którym po raz kolejny okazał się 86-letni Mieczysław Sobisz z Lęborka najlepszą reprezentantkę z Gminy Linia, najmłodszym zaś 27letni Andrzej Labuda z Lini. Najlepszą zawodniczką z gminy Linia okazała się Lidwina Pipka z Lini.

Dekoracji dokonali Bogusława Engelbrecht i Jan Trofimowicz. Wiele pracy w przygotowanie zawodów i sprawny przebieg włożyły: Daria Grzenkowicz i Gabriela Syldatk, które zadbały także o ciepły posiłek dla wszystkich uczestników i kibiców. Każdy zawodnik na pamiątkę otrzymał także pamiątkowy medal z mistrzostw.

http://lzs-pomorski.pl/ix-mistrzostwa-woj-pomorskiego-w-kaszubska-baske/#more-11429

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg