Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-djk-z-19         baner-czersk-19

Brusy. Henryk Zatorski i MIR-WO Łasin zdobywają Puchar Polski.

bru henry zato

8 kwietnia 2018 roku w Brusach, w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana, odbył się turniej sportowy o Puchar Polski. Wydarzeniu sportowemu patronował Burmistrz Brus Witold Ossowski.

 

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań, panów. Zawodniczki oraz zawodnicy rywalizowali na dystansie 5 rund. Do wygrania w turnieju Baśki w kategorii open, był telewizor 32 calowy. Dodatkowo dla uczestników turnieju przygotowano puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymali pamiątkowy button.

 

Do rywalizacji sportowej przystąpiły 52 zespoły z Polski, które rywalizowały o pierwszą lewę w Masters Polska 2018. Puchar Polski zdobył Henryk Zatorski z AS PIK I Chełmża, dla którego to był nawiększy sukces sportowy w karierze. Drugie miejsce zajął Smoliński Stefan - Asy Mikołajki. Natomiast na trzecim miejscu rywalizacje ukończył zawodnik gospodarzy Kiedrowski Artur reprezentujący Brusy. Kolejne miejsca wśród najlepszych zawodników turnieju zajęli: Baran Marek - Asy Białogóra, Pawlicki Zygmunt - Relax Runowo, Sychowski Kazimierz - Wejher Wejherowo, Grygiel Jakub - WLKS Borek Wlkp II, Domarus Jacek - Szpica Szemud, Miiller Gerard - Kaszuby Lębork, Kin Krystian - Skowronki Kinice. Najlepszą zawodniczka turnieju została Ewa Kołaszwska – Impas Sztum.

 

Turniej par wygrali Olak Józef i Smoliński Stefan - Asy Mikołajki. Drugie miejsce zdobył AS PIK I Chełmża - Zatorski Henryk i Kłosowski Bogdan. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Kaszëbë Baszka Nowa Karczma - Piełowski Janusz i Mosiński Henryk.

 

W rywalizacji zespołów zwyciężył MIR-WO Łasin – kpt. Sinicki Jerzy, Ciernicki Wojciech, Kawski Marek i Kawski Franciszek. Drugie miejsce zdobył AS PIK I Chełmża – kpt. Zatorski Henryk, Kłosowski Bogdan, Kurzawski Edmund i Rzymski Roman. Trzecie miejsce zdobyły Asy Mikołajki pomorskie – kpt. Olak Józef, Cichowski Grzegorz, Król Włodzimierz i Smoliński Stefan. Wśród najlepszych zespołów turnieju sklasyfikowano także: Brusy, Skowronki Kinice, Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, Relax Runowo, WLKS Borek Wlkp II, Gmina Kołczygłowy, Baszta Bytów.

 

Puchar Polski jest zaliczany do rankingu Masters Polska 2018, na który składa się cykl V turniejów. Na podstawie uzyskanych wyników i prowadzonego rankingu, organizatorzy wyłonią i nagrodzą najlepszych baśkarzy w Polsce. 

 

Patronat honorowy:

Witold Ossowski – Burmistrz Brus

Stanisław Kobus – Prezes Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Brusach

 

masters polska logo

 

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg