Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

   baner-krajna-19               baner-sier-lbk-2019

Kościan. Mirosław Dalecki zwycięzcą II Memoriału „Ku pamięci”.

kosc mirosl dalec

15 kwietnia br. w Domu Kultury przy Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Kościanie odbył się turniej kopa sportowego „Ku pamięci”. Był to II Memoriał poświęcony pamięci zmarłych kolegów, którzy za życia uczestniczyli w organizowanych przez nas turniejach.

Pamiętamy o naszych kolegach, którzy z nami zasiadali przy stolikach i uczestniczyli we wspólnej zabawie nazywanej „kopem”. Przyjmujemy zasadę: „Kochaliśmy ich za życia nie zapominamy po śmierci”.

Memoriał był rozgrywany w 4 kategoriach: indywidualnej, drużynowej, par oraz kobiet. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 5 rund po 32 rozdania zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego. Organizatorzy przygotowali puchary, medale oraz nagrody dla najlepszych w poszczególnych kategoriach.  

II Memoriał „Ku pamięci” wygrał Mirosław Dalecki – Spółka Nielęgowo, dla którego było pierwsze zwycięstwo w turnieju w swej ponad dziesięcioletniej karierze „kopiarskiej”. Zwycięzca wyprzedził Ryszarda Hohensse – Seniorzy Kościan i Ryszarda Stanisławiaka – TEAM Jagoda Kościan. Kolejne miejsca zajęli: Jadwiga Hampel – Spółka Nielęgowo, Kazimierz Stefaniak – Koziarki Dolsk, Zdzisław Majorek - TEAM Jagoda Kościan, Piotr Bartkowiak – LOLO-BRUK Kościan,   Piotr Kaczmarek – KSKS Wuja Bednarek Kościan, Waldemar Kosiński – ASY WOLSZTYŃSKIE Wolsztyn i Leszek Glinkowski – Młode Wilki Wilkowyja.

Rywalizację wśród pań wygrała Jadwiga Hampel – Spółka Nielęgowo, która w klasyfikacji generalnej zajęła 4 miejsce. Na kolejnych miejscach sklasyfikowane zostały Danuta Kuraszyk – Koziarki Dolsk, Barbara Skórzewska – Centrum Kościan, Elżbieta Baraniak – Młode Wilki Wilkowyja.

W klasyfikacji par zwyciężyli Kazimierz Stefaniak i Danuta Kuraszyk – Koziarki Dolsk, wyprzedzając parę Eugeniusz Budzyń i Ryszard Hohensse – Seniorzy Kościan. Na trzecim miejscu rywalizację ukończyli Karol Lemański i Mirosław Dalecki – Spółka Nielęgowo.

Drużynowo bezkonkurencyjne okazały Koziarki Dolsk, którzy osiągnęli znakomity wynik 58 pkt. W zwycięskim zespole wystąpili: kpt. Mirosław Konieczny, Józef Kolasiński, Kazimierz Stefaniak i Danuta Kuraszyk. Na drugim miejscu rywalizację ukończył KSKS Wuja Bednarek Kościan w składzie – kpt. Jerzy Piechowiak, Piotr Kaczmarek, Dariusz Kaźmierczak i Tomasz Ciesielski. Trzecie miejsce zajęła Spółka Nielęgowo w składzie: kpt. Lech Hampel, Jadwiga Hampel, Karol Lemański i Mirosław Dalecki. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano zespoły: Olimpia Stary Lubosz, Młode Wilki Wilkowyja, Orły Głuchowo i TEAM Jagoda Kościan.

Organizatorem II Memoriału „Ku pamięci”, było Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego. Obowiązki sędziowskie sprawowali Adam Wysocki i Mirosław Ciszewski. Sprawną obsługę techniczna zapewniła Alicja Kabat.

Info i foto

Grzegorz Ratajczak

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg