Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

   baner-krajna-19               baner-sier-lbk-2019

Sławoszyno. Donimierz zdominował Mistrzostwa Gminy Krokowa.

180415Krokowa01

15 kwietnia 2018 roku w Domu Kultury w Sławoszynie, odbył się turniej sportowy o Mistrzostwo Gminy Krokowa w Baśkę. Turniej karcianej Baśki, został rozegrany pod patronatem Wójta Gminy Krokowa Adama Śliwickiego.

 

Turniej o Mistrzostwo Gminy Krokowa  w Baśce, był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry Baszka Méster Sport w kategoriach: drużynowej, indywidualnej oraz parami. Dla uczestników turnieju przygotowano puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymali pamiątkowy button. Turniej jest zaliczany do rankingu Masters Kaszëbë 2018.

 

Mistrzem gminy Krokowa został Andrzej Bruszkiewicz – Donimierz, który wyprzedzil Kazimierza Rohde - Fala Krokowa i Daniela Frankowskiego – Donimierz. Blisko podium finiszowali kolejni zawodnicy: Frankowski Wacław – Donimierz, Dampc Mieczysław - Szpela II Władysławowo, Poerling Hubert - Fala Krokowa i Klajborowski Janusz - Klimek Grudziądz. Najlepszą zawodniczka turnieju została Bernadeta Banowska – Orły Rumia.

 

Turniej par o Mistrzostwo Gminy Krokowa, wygrali Frankowski Wacław i Frankowski Daniel – Donimierz. Drugie miejsce zajęła druga para z Donimierza - Bruszkiewicz Andrzej i Waldowski Ryszard. Trzecie miejsca na podium zajęła para Sitarz Adam i Konkel Franciszek - Szpela Władysławowo.

 

Najlepszym zespołem z rekordowym wynikiem został Donimierz, który ustanowił oficjalny rekord 96 pkt. Zespół reprezentowali następujący zawodnicy; kpt. Bruszkiewicz Andrzej, Frankowski Wacław, Frankowski Daniel, Waldowski Ryszard. Drugie miejsce zajęła Szpela Władysławowo – kpt. Sitarz Adam, Adas Wojciech, Adas Mateusz, Konkol Franciszek. Trzecie miejsce na podium uzupełniły Asy Białogóra- kpt. Minga Andrzej, Baran Marek, Dawińdziak Ryszard, Pipka Andrzej. Wsród najlepszych zespołów turnieju sklasyfikowano także: Orły Przodkowo, Klimek Grudziądz, Kaszëbë Baszka Nowa Karczma i Baszta Bytów

 

Patronat honorowy:

Wójt Gminy Krokowa - Adam Śliwicki.

 

Organizatorem Mistrzostw Gminy Krokowa w karcianą Baśkę, było Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej.

 

cnbm

 

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg