Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

   baner-krajna-19               baner-sier-lbk-2019

Przywidz. Święto Konstytucji 3 Maja o Szablę Wybickiego.

przywidz swie konsty

3 maja 2018 roku w Arena Przywidz, odbędzie się turniej patriotyczny o Szablę Wybickiego. Turniej zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Przywidz Marka Zimakowskiego.

Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce – tzw. „Czerwona Baśka”, w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz  indywidualnej pań, panów. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrają 5 rund sportowych. W turnieju do wygrania będzie 40 pucharów oraz nagród rzeczowych. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymają pamiątkowy button. Do wygrania w turnieju w kategorii open, będzie replika szabli z XVIII wieku. Dodatkowo organizator przygotował kaszubskie jadło i niespodziankę dla uczestników turnieju.

Turniej upamiętnia Józefa Wybickiego urodzonego w Będominie autora słów do hymnu narodowego. Podczas turnieju, dla uczenia 3 maja zostaną odśpiewane 3 hymny – jedyny taki dzień w roku. Szabla Wybickiego, będzie także próbą generalną przed Mistrzostwami Polski.

Turniej o Szablę Wybickiego jest dekowany pamięci Farniszka Dera, pierwszego Mistrza Polski w karciana Baśkę z zespołu Szumleś City, który w ubiegłym roku odszedł na wieczną wachtę.

Turniej o Szablę Wybickiego, zostanie rozegrany w Patio Hali Sportowej Arena Przywidz, ul. Szkolna 1A. Drużyny do turnieju - czteroosobowe należy zgłaszać 3 maja 2018 r., - zapisy od godz. 11/30 – 12/50. Turniej sportowy godz. 13.

Patronat honorowy:

Marek Zimakowski – Wójt Gminy Przywidz

 

Na turniej o Szablę Wybickiego w ramach Święta Konstytucji 3 Maja, zaprasza Gmina Przywidz oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przywidzu.

cnbm

 Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg