Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

   baner-krajna-19               baner-sier-lbk-2019

Konstanty Pilecki i AS PIK II Chełmża zdobywcami Pucharu Chełmży.

konst pile as pik

V Masters Pomorze - Puchar Chełmży w Czarną Baśkę”, który odbył się 22 kwietnia br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, zgromadził na starcie 125 graczy (31 drużyn).

Wszystkich uczestników turnieju powitali: Burmistrz Miasta Chełmża – Jerzy Czerwiński i Radny Powiatu Toruńskiego – Dariusz Meller. Odśpiewany został hymn klubu „AS PIK” oraz hymn baśkarzy. W turnieju rozegrano 5 rund po 32 rozdania w trzech kategoriach indywidualnej, par i drużynowej.

Najlepsza drużyna to AS PIK II z Chełmży, w składzie: Roman Tietz, Łukasz Pieńczewski, Grzegorz Poznański, Bogdan Kłosowski. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Rzemieślnik Mrocza, AS PIK III Chełmża, Relax Runowo, AS PIK I Chełmża.

W kategorii par najlepsi byli: Roman Tietz i Grzegorz Poznański (AS PIK II). Za nimi kolejne miejsca zajęli: Jerzy Tajer i Stefan Kamiński (Rzemieślnik Mrocza) oraz Krzysztof Łukaszewicz i Stanisław Witczak (Stawki Baśka ).

Indywidualnie najlepszym graczem został Konstanty Pilecki z drużyny AS PIK III, który odebrał Puchar Chełmży ufundowany przez Burmistrza Miasta. Na drugim miejscu uplasował się Stefan Kamiński (Rzemieślnik Mrocza), natomiast III miejsce zdobył Roman Tietz (AS PIK II). Za nimi byli: Marek Winter (Bory Tuchola), Edmund Kurzawski (AS PIK IV), Krzysztof Łukaszewicz (Stawki Baśka ) W kategorii pań zwyciężyła Halina Tandecka (UŁANI). Drugie miejsce zajęła Mirosława Chrapkowska (UŁANI) i na trzecim została sklasyfikowana Lidia Żywicka (Pasjonaci).

Najlepszym zawodnikom wręczono puchary, medale i nagrody rzeczowe. Organizatorami imprezy byli: Chełmżyński Klub Sportowych Gier karcianych AS PIK z Chełmży. Współorganizator to: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna - Chełmżyński Ośrodek Kultury.

Imprezie patronował Burmistrz Chełmży i Starostwo Powiatowe. W organizacji imprezy pomogli sponsorzy: Sklep „TYGRYSEK”, Firma ROL, Dariusz Meller

Info/Henryk Zatorski

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg