Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

   baner-krajna-19               baner-sier-lbk-2019

Dolsk. Błaszczyk Jarosław i Team Jagoda zdobywcami Pucharu Wielkopolski.

dolsk blaszcz

30 kwietnia 2018 tradycyjnie jak co roku w przeddzień Święta Pracy, sala sportowa w Dolsku gościła sympatyków kopa sportowego, gdzie rozegrano turniej o Puchar Wielkopolski pod patronatem Burmistrza Dolska Henryka Litke.

Do rywalizacji turniejowych przystąpiło 116 zawodników w tym 3 zawodniczki z 29 drużyn. Rozgrywki turniejowe prowadzone były zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego. Kopiarze w duchu sportowym zmagali się o miano najlepszych, w klasyfikacji indywidualnej, drużynowej i w parach.

W wyniku bardzo wyrównanej walki, pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej i zdobywcą Pucharu Wielkopolski został Błaszczyk Jarosław. Drugie miejsce z taką samą ilość punktów wypracował sobie Woźniak Ryszard, za którymi krok w krok podążał Jakubiak Zbigniew. Kolejne miejsca zajęli: Herman Krzysztof, Książyk Tadeusz, Staroń Mariusz, Majsnerowski Aleksander, Stachowiak Bronisław, Piaskowski Tadeusz, Borowczyk Ryszard, Małyszka Zbigniew, Majorek Zdzisław, Dopierała Michał, Piechowiak Jerzy, Szymański Józef, Robakowski Nikodem, Jankowski Henryk, Fabiś Tadeusz, Zieliński Czesław, Kuraszyk Ryszard, Wójcik Karol, Dworczak Onufry, Wyzuj Rafał, Sikorski Marek, Skórzewska Barbara, Robakowski Andrzej, Nabzdyk Tomasz, Skórzewski Andrzej, Kaj Grzegorz, Konopka Józef.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna Team Jagoda w składzie: Ratajczak Grzegorz, Staroń Mariusz, Stachowiak Bronisław, Majorek Zdzisław. Tuż za nimi na drugim miejscu uplasowała się drużyna SOB-METAL w osobach: Jasiński Ireneusz, Noculak Kazimierz, Zygmunt Czesław, Majsnerowski Aleksander. Trzecie miejsce należało do drużyny Koźmin, którą reprezentowali: Piechowiak Jerzy, Dziubałka Henryk, Robakowski Nikodem, Dykcik Wojciech. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Donatersi -Fabiś Tadeusz, Przebierała Sławomir, Wyzuj Rafał, Prałat Marek oraz Gorzelnia Turew - Kaczmarek Ireneusz, Robakowski Andrzej, Jankowski Henryk, Stachowiak Wojciech.

W klasyfikacji par pierwsze miejsce zdobyli: Stachowiak Bronisław i Majorek Zdzisław. Na podium stanęli także: (II) Herman Krzysztof i Warzybok Ireneusz, (III) Zygmunt Czesław i Majsnerowski Aleksander, (IV) Jakubiak Zbigniew i Gruda Paweł, (V) Piechowiak Jerzy i Dziubałka Henryk.

Wśród pań zdobywczynią największej ilości punktów została Skórzewska Barbara, natomiast najstarszym zawodnikiem, był Leonard Majchrzak.

Wszyscy wymienieni zwodnicy i zawodniczki zostali uhonorowani pucharami, medalami i upominkami, które wręczał Burmistrz Dolska Henryk Litka w asyście V-ce Prezesa WLKS Mirosława Koniecznego i Przewodniczącego KR WLKS Ryszarda Woźniaka. Obfite i smaczne posiłki przygotowała firma Marii Kosela z Gostynia. Turniej minął w przyjemnej i sympatycznej atmosferze.

Wszyscy miłośnicy kopa i baśki będą mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w kolejnych turniejach w Borku Wlkp w dniu 26 V 2018 roku o godz. 18 Super-Puchar Polski Kopa i Baśki pod patronatem Banku Spółdzielczego w Jarocinie oraz w dniu 27 V 2018 r., godz. 13 Super-Puchar Polski w Kopa Sportowego pod patronatem Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, na które to serdecznie zapraszam.      

                                                                                   Prezes WLKS - Hieronim Tacka

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg