Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

   baner-krajna-19               baner-sier-lbk-2019

Turwia. Daniel Walenciak i Przyjaciele Kobylin zwycięzcami II turnieju o szablę gen. Dezyderego Chłapowskiego.

turwia-daniel-m

3 maja 2018 r. w sali gimnastycznej przy Szkole Filialnej im. Dezyderego Chłapowskiego w Turwi odbył się II turniej kopa sportowego o szablę generała Dezyderego Chłapowskiego.

 

Organizatorami turnieju byli sołtys i rada sołecka wsi Turew oraz Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego. Do Turwi przybyło się 128 miłośników tej karcianej gry z całej Wielkopolski. Rozegrano 5 rund zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego.

 

Turniej wygrał Daniel Walenciak – Żubry Jasień, zdobywając na własność szablę. Na drugim miejscu turniej zakończył Stanisław Dominiczak – Malarze Kościan, otrzymując puchar, który ufundował radny Rady Gminy Kościan - Tomasz Klem. Trzecie miejsce zajął Marian Knuła – Przyjaciele Kobylin zdobywając puchar sołtysa Turwi Michała Bucherta. Na czwartym miejscu uplasował Marek Kasprzak – Drwale Turew, który odebrał puchar dla najlepszego zawodnika z Turwi ufundowany przez PH Maria Prałat. Kolejne zajęli: 5. Sławomir Przebierała – ASY Gołębin, 6. Roman Kąkolewski – Zbieranina Kościan, 7. Wojciech Mikołajczak – WIATRAKI Śmigiel, 8. Wiesław Lisiak – Przyjaciele Kobylin, 9. Jacek Walter – WIATRAKI Śmigiel, 10. Henryk Majewski – Helenki Śrem. Klasyfikację pań wygrała Barbara Skórzewska - CENTRUM Kościan.

 

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół Przyjaciele Kobylin, w składzie: Wiesław Lisiak, Edmund Polny, Marian Knuła i Ryszard Woźniak, wyprzedzając WIATRAKI Śmigiel : Wojciech Mikołajczak, Stefan Sieradzki, Jacek Walter i Karol Lemański. Trzecie miejsce zajęła drużyna DCBS TEAM Kościan : Aleksander Dudziak, Jack Cielebąk, Piotr Bartkowiak i Tadeusz Skrzypczak. W czołówce znalazły się jeszcze ORŁY Głuchowo, HELENKI Śrem i ŻUBRY Jasień.

 

W imieniu wszystkich uczestników turnieju sponsorom, sołtysowi i radzie sołeckiej oraz paniom przygotowującym poczęstunek składam serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy. Mam nadzieję, że taki turniej z nutką naszej wielkopolskiej historii wszedł już na stałe do kalendarza imprez organizowanych przez KościańskieStowarzyszenia Kopa Sportowego.

 

Grzegorz Ratajczak

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg