Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-mechowa18             baner-zuk-zlota18

Szymbark. Grzegorz Dąbrowski zdobył Puchar Wieżycy.

DSC 0875

13 maja w Zespole Kształcenia w Szymbarku, odbył się turniej sportowy o Puchar Wieżycy – Góry Kaszubów, najwyższego szczytu Polski północnej.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, z asem serce – tzw. „Czerwona Baśka”. Puchar Wieżycy rozgrywano w 3 kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 5 rund sportowych. Tradycyjnie rywalizowano o puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymali pamiątkowy button.

Puchar Wieżycy zdobył Grzegorz Dąbrowski z zespołu Hotel Zamek Gniew. Drugie miejsce zajął Jan Szulc reprezentujący zespół Bracia Gdańsk. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Woźniczka Ryszard - Marwoj Gdańsk. Najlepszą zawodniczka została Bernadetta Banowska z Orłów Rumia.

Turniej par wygrali Orły Rumia - Banowska Bernadeta i Jarzęmbiński Kazimierz. Drugie miejsce wywalczyły Skowronki Kinice - Czarnowski Zdzisław i Bruski Michał. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Hotel Zamek Gniew - Dąbrowski Grzegorz i Rajski Kazimierz.

Turniej drużyn wygrały Orly Rumia, które wyprzedziły Hotel Zamek Gniew i MAR-woj Gdańsk. Blisko podium finiszowały kolejne zespoły, które były blisko najlepszych zespołów: Baszta Bytów, Remus Żelistrzewo, Bracia Gdańsk, Skowronki Kinice

Turniej Puchar Wieżycy, został rozegrany w Zespole Kształcenia w Szymbarku. Zadanie zostało zrealizowano ze środków finansowych Powiatu Kartuskiego.

Wydarzeniu sportowemu patronował Starosta Kartuski – Janina Kwiecień. Organizatorem turnieju o Puchar Wieżycy było Stowarzyszenie Federacja Kaszëbë Baszka i Lës.

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg