Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-djk-z-19         baner-czersk-19

Ciechocinek. Alfred Warczak wygrywa Integracyjny Turniej Baśki.

ciechocin alf

Baśkarze z powiatu sztumskiego uczestniczyli w Otwartym Turnieju Integracyjnym w Ciechocinku. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Baśka Powiśle z Mikołajek Pomorskich i Klub Sportowy „As Pik” z Chełmży.

 

Patronat nad turniejem objęli starostowie z powiatów: Aleksandrów Kujawski, Toruń i Sztum. W turnieju zagrało 58 baśkarzy. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Alfred Warczak (Powiśle Sztum). Drugie miejsce zajął Benedykt Olejniczak (As Pik V Chełmża). Trzecie miejsce zajął Bernard Piekański (As Pik V Chełmża).

 

Zwycięstwo drużynowe przypadło zespołowi As Pik V z Chełmży, który wystąpił w następującym składzie: Benedykt Olejniczak, Marian Rutka, Bernard Piekański i Czesław Dąbrowski. Drugie miejsce zajęła drużyna Zantyr II Sztum, w składzie: Roman Szulc, Lech Staliński, Marian Smeja i Henryk Nowak. Trzecie miejsce przypadło drużynie Asy Mikołajki Pomorskie, który reprezentowali: Józef Olak, Włodzimierz Król, Grzegorz Cichowski i Stefan Smoliński.

Po turnieju i wspólnym obiedzie baśkarze zwiedzali Ciechocinek, który o tej porze roku wygląda imponująco i spacerowali pod tężniami. Szczególne słowa podziękowania za zorganizowanie i przeprowadzenie tego turnieju należą się Józefowi Olakowi z Mikołajek Pomorskich i Henrykowi Zatorskiemu z Chełmży.

 

Kolejny turniej z dużym udziałem baśkarzy sztumskich będzie rozgrywany 10 czerwca w Pelplinie z okazji dni miasta. Natomiast 17 czerwca br. w Sztumie, zostanie rozegrany IV Otwarty Turniej Baśki z okazji rocznicy powołania powiatu sztumskiego.

Zbigniew Zwolenkiewicz

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg