Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     banerMB-rumia-19             baner-BC19

Gniewino. Jan Pallach i Klimek Grudziądz zdobyli Puchar Bałtyku.

DSC 0997

27 maja w Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie, odbył się turniej sportowy o Puchar Bałtyku. Wydarzeniu sportowemu patronował Wójt Gminy Gniewino – Zbigniew Walczak.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce – tzw. „Czerwona Baśka”. Puchar Bałtyku, będzie rozgrywany w 3 kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. Tradycyjnie zawodnicy rywalizowali o puchary oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymali pamiątkowy button.

Zwycięzcą turnieju został Pallach Jan - Luzino I / Wejherowo. Drugie miejsce zdobył Kuźmiński Mieczysław - Walety Orle Gm. Wejherowo. Natomiast na trzecim miejscu rywalizację ukończył Rohda Kazimierz - Fala Krokowa. Najlepszą zawodniczką turnieju została Irena kozioł z Wicka.

Turniej par wygrali Pierszewski Tadeusz i Rohda Kazimierz - Fala Krokowa. Drugie miejsce zajął Klimek Grudziądz - Kawski Wojciech i Lipowski Mirosław. Trzecie miejsce przypadło Asom Chojnice - Kiedrowski Tadeusz i Karnowski Tadeusz.

W rywalizacji zespołów tytuł obronił Klimek Grudziądz, który wyprzedził Fala Krokowa i RemuS Żelistrzewo. Kolejne miejsca zajęły następujące zespoły: Asy Chojnice, Donimierz, Baśka Białogóra i Asy Białogóra

Turniej o Puchar Bałtyku, został rozegrany Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie. Wyniki turniej o Puchar Bałtyku, zaliczają się do rankingu Masters Kaszëbë 2018.

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg