Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     banerMB-rumia-19             baner-BC19

Bytów. Ireneusz Paszke i Baszta Bytów wygrywają rozgrywki Bytowskiej Ligi Baśki.

byt irek pas wygrywaj

17 maja rozegrano XVIII turniej Bytowskiej Ligi Baśki, który wygrał Witkiewicz Andrzej - Morena i Orły Borzytuchom. Patronat honorowy nad Bytowską Ligę Baśki objął Ryszard Sylka – Burmistrz Bytowa.

Zwycięzcą turnieju został Witkiewicz Andrzej - Morena. Kolejne miejsca zajęli następujący zawodnicy: Jażdżewski Tadeusz – Filip Bytów i Pokładowski Marian - WDK Ugoszcz.  W rywalizacji zespołów zwyciężyło WDK Ugoszcz, którzy wyprzedzili zespół Filip Bytów i Orły Borzytuchom.

Zwycięzcą rozgrywek Bytowskiej Ligi Baśki w sezonie 2017/18, został Irek Paszke - Baszta Bytów. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny mistrz Malek Tadeusz - Zawisza Borzytuchom. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Sadowski Grzegorz - Gmina Kołczygłowy. W czołówce rozgrywek sklasyfikowano także kolejnych zawodników: Litwiński Kazimierz - WDK Ugoszcz, Orłowski Edmund - Orły Borzytuchom, Kobiella Mieczysław - FC Kaszubia Studzienice, Treder Roman - Baszta Bytów. Najlepszą zawodniczka rozgrywek została Maria Bołtroczyk z Baszty Bytów.

W rywalizacji zespołów, w Bytowskiej Lidze Baśki zwyciężyła Baszta Bytów (kpt. Irek Paszke, Maria Bołtroczyk, Renata Etmańska, Roman Treder), która wyprzedziła Gminę Kołczygłowy i FC Kaszubię Studzienice. Blisko podium finiszowały także zespoły: Orłów Borzytuchom i WDK Ugoszcz..  

Finał rozgrywek odbędzie się 3 czerwca 2018 roku w Bytowie w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Dzieci Europy turniejem o Puchar Ziemi Bytowskiej. Będzie to święto Bytowskiej Ligi Baśki, która zakończyła rozgrywki

Patronat honorowy nad Bytowską Ligę Baśki objął Ryszard Sylka – Burmistrz Bytowa oraz Federacja Kaszëbë Baszka - Lës.

Organizatorem rozgrywek Bytowskiej Ligi Baśki  w karcianą Baśkę, był klub karciany KK Baszta Bytów.

Info – Irek Paszke

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg