Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     banerMB-rumia-19             baner-BC19

Otwarte Mistrzostwa Czempinia w kopa sportowego wygrał Piotr Bartkowiak z Kościana.

czempin piotr bartko

2 czerwca 2018 r. w sali sportowej „HERKULES” w Borowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Czempinia w kopa sportowego, rozgrywane w ramach obchodów Dni Czempinia.
 
Mistrzostwa odbywały się pod patronatem honorowym Burmistrza Gminy Czempiń Konrada Malickiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej Czempinia Łukasza Grygiera. Uczestniczyło w nim 108 zawodników, w tym 4 panie. Turniej rozgrywany był w klasyfikacji indywidualnej, par, drużynowej oraz kobiet, zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego.
 
Przed rozpoczęciem mistrzostw uczestnicy minutą ciszy uczcili pamięć po zmarłym Andrzeju Kruszonie z Piechanina, który przez wiele lat uczestniczył organizowanych przez KSKS turniejach kopa. Turniej wygrał Piotr Bartkowiak z LOLO Bruk Kościan, który odebrał puchar ufundowany przez Burmistrza Gminy Czempiń. Na drugim miejscu uplasował się Henryk Dziubała – ZRYW Radomierz zdobywając puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Czempinia. W czołówce turnieju znaleźli się 3. Andrzej Jakubowski – ASY Gołębin, 4. Rafał Wyzuj – Unia Powiatowa Donatowo, 5.Hieronim Szaferski – Apacze Morownica, 6. Ryszard Kuraszyk – Wuja Bednarek, 7. Rafał Drozda – Unia Powiatowa Donatowo, 8. Jarosław Błaszczyk – Koziarki Dolsk, 9. Ireneusz Warzybok – Chludowo, 10. Leszek Ratajszczak - Asy Gołębin. Kategorię kobiet wygrała Elżbieta Baraniak – Koziarki Dolsk.
 
Drużynowo bezkonkurencyjna okazała się drużyna Unia Powiatowa Donatowo w składzie: Sławomir Przebierała, Rafał Wyzuj, Tadeusz Fabiś i Rafał Drozda. Drugie miejsce zajęła drużyna LOLO-BRUK Kościan w składzie - Aleksander Dudziak, Piotr Bartkowiak, Jacek Cielebąk i Tadeusz Skrzypczak, natomiast trzecie miejsce zdobyła drużyna Koziarki Dolsk w składzie Jarosław Błaszczyk, Elżbieta Baraniak, Mirosław Konieczny i Józef Kolasiński.
 
W klasyfikacji par najlepszy okazał się duet Aleksander Dudziak i Piotr Bartkowiak z zespołu LOLO- BRUK Kościan. Wyprzedzili oni parę Leszek Ratajszczak i Andrzej Jakubowski – ASY Gołębin. Trzecie miejsce zajęli Ryszard Konfederak i Jan Gigoń reprezentujący Żubry Jasień.
W klasyfikacji indywidualnej pierwsza trójka otrzymała puchary a dla 25 najlepszych zawodników organizatorzy przygotowali nagrody. Poszczególni zawodnicy z trzech czołowych drużyn oraz par otrzymali odpowiednio złote, srebrne i brązowe medale oraz nagrody.Najstarszym zawodnikiem mistrzostw okazał się Leonard Majchrzak, który uhonorowany został okolicznościowym pucharem i upominkiem.
 
Puchary, medale i nagrody wręczali Konrad Malicki – Burmistrz Gminy Czempiń i Łukasz Grygier Przewodniczący Rady Miejskiej Czempinia w towarzystwie Tadeusza Fabisia, który z ramienia zarządu Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego był odpowiedzialny za przygotowanie i czuwanie nad sprawnym przeprowadzeniem mistrzostw.
 
Nad regulaminowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny zawodów Adam Wysocki a obsługę techniczną zapewniła Agata Ratajczak. Organizatorem turnieju było Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego przy współpracy z Urzędem Gminy w Czempiniu oraz Centrum Kultury Czempiń.
Grzegorz Ratajczak
 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg