Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     banerMB-rumia-19             baner-BC19

Klub Kontra Rej uczy młodzież grać w Kopa w Międzychodzie.

klub kont uczy

Od początku stycznia do kwietnia 2018 roku Międzychodzki Klub Sportowych Gier Karcianych i Umysłowych Kontra – Rej w Międzychodzie w porozumieniu z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzychodzie prowadził zajęcia promocyjno - szkoleniowe dla uczniów.

Zajęcia odbywały się pod hasłem „Uczymy się logicznego myślenia i szybkiego liczenia” poznając tajniki regionalnej gry karcianej w sportowego Kopa. W zajęciach świetlicowych oraz na spotkaniach, w niektórych wybrany klasach uczestniczyło około 100 uczniów od klasy II do VII. Zajęcia prowadzili Władysław Ziółek – wiceprezes i Marek Pospieszny – prezes Klubu Kontra – Rej w Międzychodzie. Z ramienia Szkoły Podstawowej koordynatorem projektu była Marta Hładka – Szubert.

W miesiącu maju powołane zostało kółko dla zainteresowanych zgłębienie zasad gry w kopa sportowego, w którym uczestniczyło ponad 10 osób. Po kolejnych kilku spotkań Klub Kontra – Rej zaproponował przeprowadzenie turnieju promocyjnego dla uczniów SP nr 2, do którego przystąpiło 6 uczniów. Po emocjonujących rozgrywkach turniej wygrał Dawid Skotnicki z klasy IV c, który wyprzedził Jesicę Talarek oraz Cezarego Taberskiego. Kolejne miejsca zaprezentowane zostały w poniższym zestawieniu.

Serdeczne gratulacje dla najlepszych i podziękowania dla wszystkich za udział w turnieju. Warto podkreślić, że na tym nie kończy się proces szkoleniowy dla tej grupy uczniów, bowiem w dniu 30 czerwca 2018 roku uczestnicy turnieju będą obserwatorami IV Otwartych Mistrzostw Międzychodu w Kopa sportowego organizowanych pod patronatem Krzysztofa Wolnego Burmistrza Międzychodu.

W trakcie wakacji oraz po rozpoczęciu nowego roku szkolnego praca szkoleniowa z młodymi adeptami kopa sportowego będzie kontynuowana, a ich celem będzie przygotowanie uczniów do pokazowego turnieju w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Kopa Sportowego w dniu 14 października 2018 roku organizowanego z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, który odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym Mierzyn s.c.

Wręczenie pamiątkowego pucharu oraz nagród zaplanowane zostało na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/18.

Opracowanie: Marek Pospieszny

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg