Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     banerMB-rumia-19             baner-BC19

Stara Kiszewa. Jarzembiński Kazimierz i Klimek Grudziądz zdobywcami Tarczy Polski.

stara ki jarzebinsk

1 lipca (niedziela) w Starej Kiszewie w Hali Sportowej, odbył się turniej sportowy o Tarczę Polski. Turniej został rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Stara Kiszewa Mariana Picka.

Tarcza Polski była trzecim turniejem zaliczanym do rankingu Masters Polska 2018. Turniej został rozegrany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce, w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań i panów. Drużyny rozegrały 5 rund po 32 rozdania. Dla uczestników turnieju przygotowano puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymali pamiątkowy button.

Zwycięzcą turnieju i zdobywcą Tarczy Polski został Kazimierz Jarzembiński - Orły Rumia. Drugie miejsce zdobył Lipowski Mirosław - Klimek Grudziądz. Na trzecim miejscu rywalizacje ukończył Koziróg Ryszard - Baśka Białogóra. Blisko podium finiszowali kolejni zawodnicy: Winter Marek - Bory Tuchola, Kawski Wojciech - Klimek Grudziądz, Kopytkowski Bogdan - Polaszki Mieszani i Kurzawski Edmund - AS PIK I Chełmża. Najlepszą zawodniczką turnieju została Lidia Żywicka z Baszty II Bytów.

W turnieju par wygrali Kawski Wojciech i Lipowski Mirosław z Klimka Grudziądz. Drugie miejsce zajęły Bory Tuchola - Cisewski Kazimierz i Winter Marek. Na trzecim miejscu finiszował AS PIK I Chełmża - Kurzawski Edmund i Rzymski Roman.

W rywalizacji zespołów bezkonkurencyjny został Klimek Grudziądz – kpt. Lipowski Mirosław, Kawski Wojciech, Klajborowski Janusz, Jaworowski Janusz. Drugie miejsce zdobyła Gmina Kołczygłowy – kpt. Sadowski Grzegorz, Dudycz Stanisław, Jereczek Marian i Machajewski Mieczysław. Trzecie miejsce zdobyły Orły Rumia – kpt. Banowska Bernadeta, Jarzembiński Kazimierz, Mackiewicz Tadeusz, Sędzicki Marcin. Dobry turniej rozegrały także zespoły: Baśki Białogóra, Borów Tuchola, AS PIK I Chełmża oraz Borowiacy Chojnice, które to zespoły finiszowały w czołówce turnieju

Turniej o Tarcze Polski, został rozegrany w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie. Organizatorami turnieju byli Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Starej Kiszewie oraz Polska Federacja Baszka – Kop.

Patronat honorowy:

Wójt Gminy Stara Kiszewa - Marian Pick

masters polska logo

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg