Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-TJW19           baner-db19

Minga Andrzej oraz Chojny Chojnice wygrywają turniej w Wielu

180708Wiele41

8 lipca 2018 roku w Domu Kultury we Wielu, odbył się turniej sportowy o Super Puchar Pomorza, który zalicza się do rankingu Masters Kaszëbë 2018. Turniej był rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Karsin Romana Brunke.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z Asem kier. W turnieju zostanie rozegranych 5 rund po 32 rozdań. Uczestnicy turnieju rywalizowali o puchary oraz nagrody rzeczowe. Organizator przygotował dla wszystkich uczestników pamiątkowy button.

Mistrzem Baszki w Wielu został Minga Andrzej – Baśka Białogóra. Wicemistrzem został Szczechowiak Jan z Kaszebe Baszka Nowa Karczma. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Piełowski Janusz - Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. Najlepszą zawodniczka turnieju została Dominik Maria – Kłos Werblinia.

Turniej par wygrali zawodnicy Chojny Chojnice Gradowski Andrzej i Wenderski Bogdan. Na drugim miejscu finiszowała para Baśka Białogóra - Kopystecki Stanisław i Poerling. Trzecie miejsce zdobyła para Walety Orle gm. Wejherowo - Trocki Zbigniew / Kuźmiński Mieczysław.

W rywalizacji zespołów pierwsze miejsce zdobyła drużyna Chojny Choojnice. Drugie miejsce zdobyła Baśka Białogóra. Trzecie miejsce zajął zespół Relax Runowo.

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg