Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     banerMB-rumia-19             baner-BC19

Ostrowite. Wiesław Jarząb zdobył Kosznajder Baśkę

ostro wieslaw

29 lipca 2018 roku w Ostrowite (gm. Chojnice), w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej, odbył się turniej sportowy Kosznajder Baszka. Turniej był imprezą towarzyszącą Odpustowi Św. Jakuba.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce, w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz  indywidualnej pań, panów. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 5 rund. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymali pamiątkowy button.

Kosznajder Baskę wygrał po raz drugi z rzędu Jarząb Wiesław - Relax Runowo Kr. Drugie miejsce zajął Lemańczyk Zenon – Pasjonaci Sępólno Krajeńskie. Natomiast na trzecim miejscu finiszował Kiedrowski Tadeusz - Asy Chojnice. Najlepszą zawodniczką turnieju została Tandecka Halina z Sami Swoi Konarzyny.

Turniej par wygrali Jarząb Wiesław i Kania Marcin z Relax Runowo Kr. Drugie miejsce zdobyła para Kiedrowski Tadeusz i Karnowski Tadeusz - Asy Chojnice. Trzecie miejsce dla Chojny Chojnice - Kosecki Alfred i Wysocki Józef.

W rywalizacji zespołów wygrał Relax Runowo Kr. – kpt. Jarząb Wiesław, Kania Marcin, Borecki Bronisław i Błociński Urlych. Drugie miejsce zdobyły Asy Chojnice – kpt. Kiedrowski Tadeusz, Karnowski Tadeusz, Szymański Jan i Antkiewicz Stanisław. Trzecie miejsce zdobyła Baszta Bytów – kpt. Paszke Ireneusz, Bołtruczyk Maria, Malek Tadeusz i Żywicka Lidia. Blisko podium rywalizacje ukończyły także kolejne zespoły: Pasjonaci Sępólno Krajeńskie, Sami Swoi Konarzyny, Sól Wieliczka i Chojny Chojnice.

Turniej jest dedykowany mieszkańcom Kosznajderii, której tereny położone były w trójkącie Chojnice – Tuchola i Kamień Krajeński, zasiedlone w XIV – XV wieku przez ludność niemiecką wyznania rzymskokatolickiego. Nazwa Kosznajderia powstała ze zbitki polskich słów kosa i żniwiarz, ponieważ osiedleńcy poświęcali się całkowicie pracy na roli. W nazewnictwie baśkarzy odzywka „sznajder”, oznacza zawodników bez wyjścia.

Patronat honorowy:

Ks. Janusz Pawlak – Proboszcz Parafii Św. Jakuba w Ostrowite

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg