Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-TJW19           baner-db19

Piotr Kaźmierczak z Jarogniewic zwycięzcą I turnieju o Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego.

piotr kazmiercza jarog

4 listopada 2018 r. w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie rozegrany został I turniej kopa sportowego w ramach Grand Prix Powiatu Kościańskiego w sezonie 2018/19.

Turniej rozgrywany był pod patronatem Burmistrza Miasta Kościana – Michała Jurgi i Przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana – Piotra Ruszkiewicza.

Turniej rozpoczynał trzynastą edycję Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem o czym świadczy duża frekwencja. W niedzielne popołudnie do Kościana zjechało się 152 miłośników tej karcianej gry w tym 6 pań. Rozegrano 5 rund po 32 rozdania wg obowiązujących przepisów gry w kopa z asem kier i trzema dziesiątkami jako najstarszymi kartami. Rywalizacja pomiędzy zawodnikami była bardzo zacięta a o kolejności zadecydowały często małe punkty.

 

W turnieju zwyciężył Piotr Kaźmierczak z Jarogniewic, zwycięzca odebrał puchar ufundowany przez Burmistrza Miasta Kościan Michała Jurgę. Drugie miejsce zajął Jan Stasik z Dalewa i otrzymał puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana Piotra Ruszkiewicza. Puchar wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Kościana Macieja Zielonki za zajęcie trzeciego miejsca odebrał Stanisław Wciórka z Ziemnic. Kolejne lokaty zajęli : 4. Edmund Polny z Kobylina, 5. Zenon Andrzejewski z Kawczyna, 6. Marek Mokronowski z Kościana, 7. Kazimierz Trąbka z Kościana, 8. Adam Wysocki z Nowych Oborzysk, 9. Mirosław Ciszewski z Nowego Dębca, 10. Aleksander Balcerzak z Bojanowa.  

 

W kategorii pań triumfowała Maria Prałat z Turwi, która otrzymała puchar ufundowany przez dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie Przemysława Korbika.  

Organizatorzy przygotowali 30 nagród dla czołowych zawodników. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał sędzia główny Adam Wysocki a sprawną obsługę techniczną zapewniła Alicja Kabat.

 Grzegorz Ratajczak

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg