Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-TJW19           baner-db19

Szemud. Szabla Niepodległości – Gala Masters Polska 2018

szem szabla nie 18

10 listopada w Szemudzie, odbędzie się patriotyczny turniej sportowy o Szablę Niepodległości. Turniej będzie podsumowaniem rozgrywek sportowych Masters Polska.

Zapraszamy do Szemuda na Galę Masters Polska 2018, która odbędzie się po zakończeniu turnieju o Szablę Niepodległości. Szabli Niepodległości będzie bronił Jan Formela z Tornado Lębork. Lista nagrodzonych w załączniku PDF.

Turniej, będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. W turnieju zostanie rozegranych 5 rund po 32 rozdania. Wszyscy zawodnicy będą rywalizować o puchary oraz nagrody rzeczowe – nagroda główna w kategorii open, replika szabli z okresu walk o niepodległość. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button.

Turniej o Szablę Niepodległości będzie zaliczał się do rankingu Masters Kaszëbë 2018 i będzie ostatnim dziesiątym turniejem,

Turniej o Szablę Niepodległości, zostanie rozegrany w Hali Sportowej w Szemudzie, ul. Szkolna. Drużyny do turnieju - czteroosobowe należy zgłaszać w dniu imprezy: 10 listopada 2018 r., zapisy, godz. 11/30 – 12/20. Turniej sportowy godz. 12/30.

Na turniej sportowy o Szablę Niepodległości, zaprasza Gabriela Lisius – Starosta Wejherowski oraz Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud.

Organizator:

Gmina Szemud

Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Szemudzie

Polska Federacja Baszka – Kop

Federacja Kaszëbë – Baszka i Lës

 

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Lista ngrodzonych Masters Polska 2018 tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg