Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

                                                                     baner-TJob19

Szemud. Marek Hewelt zdobył Szablę Niepodległości

0Szemud01

10 listopada w Szemudzie, odbył się patriotyczny turniej sportowy o Szablę Niepodległości. Turniej był podsumowaniem rozgrywek sportowych Masters Polska.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. W turnieju zostało rozegranych 5 rund po 32 rozdania. Wszyscy zawodnicy rywalizować o puchary oraz nagrody rzeczowe – nagroda główna w kategorii open, replika szabli z okresu walk o niepodległość. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button.

Zwycięzcą Szabli Niepodległości został Hewelt Marek – Szemud Na Wzgórzu. Drugie miejsce zdobył Kasprzak Andrzej - Stobnickie Asy. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Liecau Romana - Fala Krokowa. Blisko podium rywalizację ukończyli: Treder Zenon – Dantom Gdynia, Dawidowski Zenon - Nasz Dach Stężyca, Puchowski Andrzej - Sokoły Rumia i Bronk Mieczysław - MARwoje Gdańsk. Najlepszą zawodniczką została Żywicka Lidia z Baszty Bytów.

Turniej par wygrali Hewelt Marek i Bojke Zygmunt – Szemud na Wzgórzu. Drugie miejsce zdobył As Pik II Chełmża - Pieńczewski Łukasz i Pilecki Konstanty. Trzecie miejsce zdobyły Orły Przodkowo - Kolka Roman i Rychert Zdzisław.

W rywalizacji zespołów zwyciężyły Orły Przodkowo – kpt. Kolka Roman, Kolka Wojciech, Rychert Zdzisław, Tarasiuk Józef. Drugie miejsce zdobył As Pik II Chełmża – kpt. Pienczewski Łukasz, Pieńczewski Józef, Pilecki Konstanty, Zambrowski Ryszard. Trzecie miejsce zdobyło Kaszëbë Baszka Nowa Karczma – kpt. Szczechowiak Jan, Piełowski Janusz, Mosiński Henryk, Ugowski Mirosław. Wśród najlepszych zespołów sklasyfikowano także: As Pik I Chełmża, Nasz Dach Stężyca, Energetyk Trzcianka i MARwoje Gdańsk.

Turniej o Szablę Niepodległości zaliczał się do rankingu Masters Kaszëbë 2018, będąc ostatnim dziesiątym turniejem,

Turniej o Szablę Niepodległości, został rozegrany w Hali Sportowej w Szemudzie.

Wydarzeniu sportowemu patronowali Gabriela Lisius – Starosta Wejherowski oraz Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud.

Organizator:

Gmina Szemud

Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Szemudzie

Polska Federacja Baszka – Kop

Federacja Kaszëbë – Baszka i Lës

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg