Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Szemud. Król Baśkarzy i Gala Złote Baszczi 2018.

szem krol gala19

Zwycięzca zdobędzie tytuł i królewski puchar.

6 stycznia 2019 roku w Szemudzie, odbędzie się turniej sportowy o tytuł Króla Baśkarzy. Turniej Króla, będzie rozpoczynał sezon 2019 na Kaszubach i w Polsce.

 

Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrają 5 rund. Turniej Króla, będzie rozgrywany w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz  indywidualnej pań i panów.

 

Do wygrania będzie królewski puchar dla zwycięzcy. Dodatkowo przygotowano dla uczestników turnieju puchary i nagrody rzeczowe. Dla każdego uczestnika turnieju przygotowano pamiątkowy button.

 

Turniej Króla, będzie także okazją do nagrodzenia najlepszych baśkarzy sezonu 2018 przez portal kaszebe-baszka.pl. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostaną uhonorowani statuetkami Złote Baszczi 2018. Miejscem wydarzenia będzie Szemud - stolica baśkarzy. Lista nagrodzonych osób, zostanie podana w okresie noworocznym.

 

Turniej Króla, zostanie rozegrany w Hali Sportowej w Szemudzie. Drużyny do turnieju - czteroosobowe należy zgłaszać w dniu imprezy: 6 stycznia 2019 r., zapisy, godz. 12 – 12/50. Turniej sportowy godz. 13/10.

 

Patronat honorowy:

Kazimierz Plocke – Poseł RP

Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud

 

Na turniej Króla do Szemuda, zaprasza:

Federacja Kaszëbë Baszka - Lës

Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Szemudzie

Portal: www.kaszebe-baszka.pl.

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

Lista nagrodzonych tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg