Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 19/190106Szemud oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Szemud. Król Baśkarzy i Gala Złote Baszczi 2018.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 19/190106Szemud oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

szemud kr bask zlote 18 baszci

6 stycznia 2019 roku w Szemudzie, odbył się turniej sportowy o tytuł Króla Baśkarzy. Turniej Króla, rozpoczyna sezon 2019 na Kaszubach i w Polsce. Miejscem wydarzenia był Szemud - stolica baśkarzy.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 5 rund. Turniej Króla, był rozgrywany w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz  indywidualnej pań i panów. Dodatkowo przygotowano dla uczestników turnieju puchary i nagrody rzeczowe. 

 

Zwycięzca turnieju Jamrus Jan - Baszka Białogóra otrzymał królewski puchar jak na Króla przystało. Drugie miejsce zajęła Kozioł Irena – Wicko. Trzecie miejsce zdobył Drzeżdżon Zbigniew - Kłos Werblinia. Blisko podium finiszowali kolejni zawodnicy: Litwiński Kazimierz - Baszta Bytów, Lemańczyk Zenon – Pasjonaci i Rudyk Bogdan - Kaszuby Lębork.

 

W rywalizacji par wygrali Rybicki Henryk i Litwiński Kazimierz - Baszta Bytów. Drugie miejsce zajęła para z Wicka - Dziemiańczyk Andrzej i Kozioł Irena. Trzecie miejsce zdobył Kłos Werblinia - Dominik Maria i Drzeżdżon Zbigniew.

Turniej Króla w rywalizacji zespołów wygrało Wicko – Dziemiańczyk Andrzej, Kozioł Irena, Rajewicz Jan i Rojek Zdzisław. Drugie miejsce zajęła Szpela I Władysławowo – Sitarz Adam, Bojka Jerzy, Herman Alojzy i Pasik Jerzy. Trzecie miejsce zdobył zespół Asy Białogóra – Minga Andrzej, Czerwionka Kazimierz, Poerling Hubert i Pierszewski Tadeusz. Wśród najlepszych zespołów sklasyfikowano także: Kłos Werblinia, Orły Karczemki, Baśka Białogóra i Szpela Władysławowo.

 

Turniej Króla, był także okazją do nagrodzenia najlepszych baśkarzy sezonu 2018 przez portal kaszebe-baszka.pl. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali uhonorowani statuetkami Złote Baszczi 2018. Ceremonii wręczenia statuetek przewodniczyli Poseł RP – Kazimierz Plocke oraz Wójt Gminy Szemud – Ryszard Kalkowski.

Turniej Króla, zostanie rozegrany w Hali Sportowej Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

 

 

Patronat honorowy:

Kazimierz Plocke – Poseł RP

Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

{gallery}19/190106Szemud{/gallery}

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg