Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Zdzisław Czarnowski i Brama Chojnice wygrywają II turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki.

zdislaw czarnowski dziemiany

30 grudnia 2018 w sali Ośrodka Kultury w Dziemianach odbyła się druga kolejka Dziemiańskiej Ligi Baśki 2018/19. Turniej został rozegrany pod patronatem Wójta Gminy Dziemiany – Leszka Pobłockiego.

Turniej wygrał Czarnowski Zdzisław - Skowronki Kinice. Drugie miejsce zajął Słomiński Jan – Borowiacy Chojnice. Na trzecim miejscu finiszował Kulas Roman - Kontra Chojnice. Najlepszą zawodniczką turnieju została Bołtroczyk Maria – Baszta Bytów.

Turniej par wygrali Czarnowski Zdzisław / Bruski Michał - Skowronki Kinice. Drugie miejsce zajęła Kontra Chojnice - Bartkowski Grzegorz / Kulas Roman. Trzecie miejsce zdobyli Wspaniali Dziemiany - Jenta Józef / Borzyszkowski Jerzy.

W rywalizacji zespołów zwyciężyła Brama Chojnic, która wyprzedziła Wspaniałych z Dziemian i Kontry Chojnice. Blisko podium finiszowały kolejne zespoły: Pogodni Dziemiany, Skowronki Kinice i Drobna Szlachta.

Trzeci turniej Dziemiańskiej ligi Baśki, odbędzie się 20 stycznia.

Wszystkie turnieje będą rozgrywane w niedzielę o godz. 13.00  w Ośrodku Kultury w Dziemianach. Podsumowanie Dziemiańskiej Ligi Baśki, nastąpi 28 kwietnia 2019 roku, turniejem o Puchar Gminy Dziemiany.

Organizator, Ośrodek Kultury w Dziemianach serdecznie zaprasza na turniej wszystkich baśkarzy z południa Kaszub do rywalizacji sportowej. Dodatkowo zapewnia jadło i kaszubską kawę oraz ciekawe atrakcje.

Dariusz Turzyński/Dyrektor Ośrodka Kultury w Dziemianach

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj – zostań Méstrã Baszczi

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg