Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 19/190113Wlkp oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Super Puchar Wielkopolski dla Krzysztofa Otto z Międzychodu.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 19/190113Wlkp oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

sup p woelk krz

13 stycznia 2019 r. w sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie odbył turniej kopa sportowego o Super Puchar Wielkopolski.

 

Do rywalizacji przystąpiło 88 zawodników w tym 6 pań z całej Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Turniej rozegrany został w czterech klasyfikacjach: indywidualnej, par i drużynowej. Rozegrano pięć rund po 32 rozdania wg regulaminu Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego.

 

 

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Krzysztof Otto – KONTRA REJ II Międzychód. Wyprzedził on Bronisława Stachowiaka – TEAM Jagoda Kościan. Trzecie miejsce zajął Tadeusz Piaskowski WLKS Przeźmierowo. W czołowej dziesiątce uplasowali się jeszcze: 4. Zbigniew Małyszka – ASY Śrem. 5. Antoni Hertmanowski - TEAM Donatowo, 6. Marian Jędryczka – WLKS Borek Wlkp., 7. Tadeusz Książyk – SĘPY Kawczyn, 8. Roman Nowakowski – Baśka Przeźmierowo, 9.  Zdzisław Majorek – TEAM Jagoda Kościan i 10. Krzysztof Brojanowski - KONTRA REJ Międzychód. Klasyfikację kobiet wygrała Danuta Kuraszyk - LECH Poznań,

 

 

W klasyfikacji par pierwsze miejsce zajęli Bronisław Stachowiak i Zdzisław Majorek – TEAM Jagoda Kościan, wyprzedzając Danutę i Ryszarda Kuraszyków – Lech Poznań, W czołówce znaleźli się:  Zbysław Nowicki i Tadeusz Pawlak – PIK Baranowo, Roman Michalak i Tadeusz Piaskowski – WLKS Przeźmierowo, Eugeniusz Kasperczak i Aleksander Krupowicz – KONTRA Gorzów oraz Kazimierz Książyk i Tadeusz Książyk – SĘPY Kawczyn,

 

 

W klasyfikacji drużynowej najlepszym okazał się zespół TEAM Jagoda Kościan w składzie: Grzegorz Ratajczak, Mariusz Staroń, Bronisław Stachowiak i Zdzisław Majorek. Na drugim miejscu uplasował się PIK Baranowo: Zbysław Nowicki, Tadeusz Pawlak, Zbigniew Łakomy i Maciej Szafrański. Na trzecim miejscu zmagania zakończyła drużyna TEAM Donatowo, którą tworzyli: Tadeusz Fabiś, Sławomir Przebierała, Antoni Hertmanowski i Zbigniew Sikora. Czwarte miejsce zajął Kontra Rej III Międzychód: Franciszek Minge, Zbigniew Zielonka, Piotr Olszowski i Zdzisław Wesołowski a piąte zespół MOCKI Leszno w składzie: Antoni Mocek, Franciszek Mocek, Paweł Olszak i Piotr Łukaszyński. Najstarszym uczestnikiem mistrzostw był Franciszek Minge – KONTRA REJ Międzychód.

 

 

Wszyscy wyżej wymienieni otrzymali puchary, które ufundował Wójt Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka a nagrody otrzymali tylko trzej najlepsi zawodnicy w klasyfikacji indywidulanej. Pozostałą, znaczną część kwoty przeznaczonej na nagrody organizatorzy za zgodą uczestników turnieju przekazali na Wielką Orkiestrę Pomocy Świątecznej. Ponadto w czasie trwania turnieju wolontariusze WOPŚ kwestowali wśród zawodników, którzy wykazali się ofiarnością za należą się im wyrazy uznania.

Grzegorz Ratajczak

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

{gallery}19/190113Wlkp{/gallery}

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg