Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 19/190112Kop oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Artur Zmysłowski Mistrzem Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 19/190112Kop oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

190112Kop08

W sobotni wieczór 12.01.2019.r w świetlicy wiejskiej w Wyrębinie odbył się VI otwarty turniej w kopa sportowego o mistrzostwo Miasta i Gminy Kożmin Wlkp. Otwarcia turnieju dokonał dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Kożminie Wlkp w towarzystwie sołtysa Wyrebina - Ryszarda Błażejczaka.

 

Do rozgrywek przystąpiło 76 graczy w tym jedna pani. Rywalizacja sportowa odbyła się w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej z godnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego. Rozegrano 5 rund po 32 rozdania. Po oficjalnym przywitaniu rozpoczęła się  karciana rywalizacja. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego którzy zajęli 3 i 4 miejsce.

 

Wyniki open.

Miejsce Nazwisko i imię....Pkt +/-

1. Artur Zmysłowski - Wyrębin 19 / 131

2. Ryszard Borowczyk - Śrem 19 / 110

3. Piotr Kaczmarek - Kościan 17 / 144

4. Przemysław Górski - Kościan - 17 / 128

5. Marek Juskowiak - Łęka Wielka 16.5 /131

6. Stefan Andrzejewski - Bączy Las 16.5 / 102

7. Hieronm Tacka - Borek Wlkp 16.5 / 73

8. Jerzy Leciejewski - Piaski 16 / 128

9. Łukasz Panek - Pleszew 16 / 95

10. Nikodem Robakowski - Kożmin Wlkp 16 /74

Wyniki drużyn

 Miejsce Nazwisko i imię....Pkt +/-

1. Pleszew 58 / 124

2. Wuja Bednarek - Kościan 56 / 174

3. Śrem 56 / 45

 

Jak pokazują wyniki rywalizacja była bardzo zacięta. Dla zwycięzców przygotowane zostały atrakcyjne nagrody rzeczowe i puchary. Puchary i nagrody dla najlepszych 30 zawodników wręczał Przewodniczący Rady Miejskiej Kożmin Wlkp - Justyn Zaradniak w towarzystwie dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu Kożmin Wlkp - Sławomir Gruchała i sołtysa Wyrębina -Ryszarda Błażejczaka. 

 

Nagrodę rzeczową otrzymała jedyna kobieta Danuta Kuraszyk z Nowego Lubosza, oraz najstarszy zawodnik Leonard Majchrzak z Kobylina. Organizator zapewnił słodki poczęstunek oraz bardzo smaczne potrawy przy suto nakrytym szwedzkim stole. Zawody potrwały do późnej nocy.

 

 

Sędzią czuwającym nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji był Jerzy Piechowiak. Turniej toczył się w sportowej atmosferze i wszystkim towarzyszył dreszcz emocji podczas rywalizacji sportowej. Wszyscy uczestniczy turnieju serdecznie podziękowali za sprawną

organizację. 

                                                                                                          Henryk Grobelny

 

{gallery}19/190112Kop{/gallery}

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg