Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

DZIEMIAŃSKA LIGA BAŚKI 2019-2020

191111Dziemiany39

W dniu Niepodległości Polski 11.11.2019 godz.13 w Ośrodku Kultury Dziemiany rozpoczęła się Dziemiańska Liga Baśki 2019-2020.

Otwarcia dokonał Dyrektor Ośrodka Kultury w Dziemianach-Dariusz Turzyński na początku został odśpiewany narodowy hymn Polski z okazji Dnia Niepodległości a następnie Hymn Baśkarzy ,hymny zaśpiewał Irek Partyka który jest autorem hymnu baśkarzy. Do Dziemian przyjechało 72 zawodników z różnych miejscowości np. Sępólno Krajeńskie, Więcbork, Bytów, Brusy, Szemud,Chojnice, Luzino i okolice.

Rozegrano 5 rund po 32 rozdania z Asem serce,pomiędzy przerwami zawodnicy mieli do dyspozycji catering.

Najlepszym w kategorii open został Jacek Domarus – Asy Kamień ( 26 pkt ) 2.Szymański Jan – Drobna Szlachta ( 25 pkt ) 3.Piełowski Janusz – Wda Lipusz ( 24 pkt ) 4.Borzyszkowski Jerzy – Wspaniali Dziemiany ( 24 pkt ) 5. Kortas Franciszek – Borowiacy Chojnice ( 24 pkt ).

Panie: 1.Jendernal Ewa – Ewa+trzech, 2. Żywicka Lidia – Zamek Bytów, 3. Bołtyruczyk Maria – Baszta Bytów.

Pary: 1.Kruk Elżbieta/Domarus Jacek – Asy Kamie

         2.Kortas Franciszek/Narloch Kazimierz – Borowiacy Chojnice

         3.Szymański Jan/Gonciarz Jan – Drobna Szlachta

Drużynowo: 1. Drobna Szlachta, 2. Asy Kamień, 3. Borowiacy Chojnice

Zakończenia pierwszego turnieju Dziemiańskiej Ligi dokonał Dariusz Turzyński – Dyrektor O.K w Dziemianach wręczając najlepszym zawodnikom nagrody.

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg