Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

SZEMUD SZABLA NIEPODLEGŁOŚCI – MASTERS POLSKA

191110Szemud50

Dnia 10.11.2019. Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie został rozegrany Turniej Kaszubskiej Baśki z okazji Dnia Niepodległości Polski, był to zarazem pierwszy turniej zaczynający Masters Polska 2020.

Do Szemuda przyjechało ponad 160 zawodników z różnych stron Polski, zawody otworzyła Pani Aleksandra Perz - Przewodnicząca Rady Gminy w Szemudzie, na rozpoczęcie turnieju został odśpiewany hymn Polski z okazji Dnia Niepodległości.

Rozegrano pięć rund po 32 rozdania z Asem serce, gra odbyła się wg obowiązujących przepisów gryBaszka Méster Sport , pomiędzy rundami zawodnicy mieli do dyspozycji catering.

Zwycięzcą turnieju został Pieńczewski Łukasz – As Pik III Chełmża ( 26 pkt ) 2.Wild Zygmunt – Szpica Szemud ( 26 pkt ) 3.Malek Tadeusz – Zamek Bytów ( 26 pkt ) 4.Kawski Franciszek – Mir-Wo Łasin ( 25 pkt ) 5.Kobierowski Józef – Zacisze Mosty ( 24 pkt ) 6.Gosz Tadeusz – Kaszuby Lębork ( 24 pkt ) 7.Dawindziak Ryszard – Baśka Białogóra (24 pkt ).

Panie: 1.Treder Danuta – Sokoły Rumia, 2.Kozioł Irena – Wicko, 3. Bołtruczyk Maria – Baszta Bytów.

Pary: 1.Skórowski Andrzej/Wild Zygmunt – Szpica Szemud, 2.Klecha Marek/Skóra Dariusz – Remus Zelistrzewo, 3.Piereszewski Tadeusz/Poerling Hubert – Tyłowo, 4.Sitarz Adam/Konkel Franciszek – Szpela Władysławowo, 5.Paszke Ireneusz/Litwiński Kazimierz [j] – Baszta Bytów.

Drużynowo: 1.Szpica Szemud, 2.Remus Rzelistrzewo, 3.Baszta Bytów, 4.Jelonek Szemud, 5.Marwoje Gdańsk.

Zakończenia turnieju dokonała Pani Aleksandra Perz wręczając zwycięzcą pamiątkowe puchary i nagrody, rozdano także puchary i nagrody dla zwycięzców Masters Polska 2019 (wyniki na stronie)

Patronat honorowy:

Starosta Wejcherowski – Gabriela Lisius

Wójt Gminy Szemud – Ryszrd Kalkowski

Organizator:

Gmina Szemud

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg