Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

II turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki

DSC 0295

W dniu 01.12.2019 w Dziemiańskim Ośrodku Kultury odbył się II turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki, rozgrywany wg obowiązujących przepisów- Baszka Mester Sport z Asem kier, zawodnicy rozegrali 5 rund po 32 rozdania. Otwarcia turnieju dokonał Pan Dariusz Turzyński - Dyrektor GOK w Dziemianach życząc zawodnikom jak najlepszych miejsc i dobrej karty.

Zwycięzcą turnieju został Jaśkiewicz Czesław – Walety. Drugie miejsce Borzych Franciszek – Asy Chojnice .Trzecie miejsce Wilma Władysław – Korona Węsiory. Czwarte miejsce Gonciarz Jan – Drobna Szlachta. Piąte miejsce Kin Krystian Brama Chojnic.

Posród Pań pierwsze miejsce zajęła Bołtruczyk Maria – Baszta Bytów, 2. Jendernal Ewa – Ewa+trzech, 3. Kruk Elżbieta Asy Kamień.

W parach pierwsze miejsce zajęli Borzych Franciszek/Antkiewicz Stanisław – Asy Chojnice

2. Jaśkiewicz Czesław/Kulas Roman - Walety

3. Kortas Franciszek/Narloch Kazimierz – Borowiacy Chojnice

Pierwsze miejsce drużynowo Walety, 2. Brama Chojnic, 3. Asy Chojnice.

Na zakończenie turnieju przybył pan Leszek Pobłocki – Wójt Gminy Dziemiany życząc zawodnikom na zbliżające się Święta oraz Nowy Rok dużo zdrowia, radości oraz jak najlepszych wyników w karcianej rywalizacji.

Następnie Pan Leszek Pobłocki wraz Z Panią Joanną Turzyńską wręczyli zwycięzcą nagrody, zapraszając na trzeci turniej który odbędzie się w styczniu 2020 roku.

 Wyniki znajdują sie tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg