Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Opłatkowy Turniej Baśki

191215Bytow52

Dnia 15.12.2019. SOS-W im.Dzieci Europy w Bytowie odbył się Opłatkowy Turniej Baśki kończący rozgrywki karciane w 2019 roku. Turniej otworzył Pan Kazimierz Kerlin – Dyrektor SOS-W im. Dzieci Europy.

Mieliśmy okazje gościć ks. proboszcza Krzysztofa Gąseckiego, który udzielił błogosławieństwa wszystkim uczestnikom turnieju. Po odśpiewaniu kolędy i hymnu baśkarzy podzielono się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia świąteczne. Na turniej przyjechało 140 zawodników z różnych regionów Polski, rozegrano 5 rund po 32 rozdania z Asem serce w klasyfikacji indywidualnej, drużynowej i par. W przerwach między rundami zawodnicy mieli do dyspozycji catering który przygotowała Firma Szulta.

Najlepszym w klasyfikacji indywidualnej okazał się Antkiewicz Stanisław reprezentujący Asy Chojnice (26 pkt-356 stolikowe), 2. miejsce Flor Krzysztof – Bytowiacy (26 pkt-248 stolikowe), 3. miejsce Gonciarz Jan – Plebanka Więcbork (26 pkt-221 stolikowe), 4. Ramczykowski Mieczysław – Orły Borzytuchom (26 pkt-167 stolikowe), 5. Jendernal Ewa – Wejher Wejcherowo (24 pkt-179 stolikowe), 6. Dampc Ryszard – Luzino (24 pkt-171 stolikowe), 7. Pohl Jacek – Wejher Wejcherowo (24 pkt-138 stolikowe).

W kategori Pań zwyciężyła Jendernal Ewa – Wejher Wejcherowo, 2. Szada Borzyszkowska Bogumiła – Baszta Bytów, 3. Stanuch Teresa – Wicko.

Pary:

  1. Gonciarz Jan/Winter Marek - Plebanka Więcbork
  2. Borzych Franciszek/Antkiewicz Stanisław – Asy Chojnice
  3. Miętki Kazimierz/Dąbrowski Grzegorz – Wspaniali
  4. Trocki Zbigniew/Kuźmiński Mieczysław – Orły Rumia
  5. Szada Borzyszkowska Bogumiła/Wójcik Tadeusz – Baszta Bytów

Drużynowo 1.Wspaniali, 2. Orły Rumia, 3. Asy Chojnice, 4. Luzino, 5. Baszta Bytów.

Zakończenia turnieju dokonał Pan Ryszard Sylka – Burmistrz Bytowa wraz z Panią Lidią Żywicką – Wiceprezes Federacji Kaszëbë Baszka - Lës wręczając pamiątkowe puchary, medale i nagrody zwycięzcą turnieju. Pan Burmistrz złożył wszystkim uczestnikom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Patronat honorowy:

Ryszard Sylka – Burmistrz Bytowa

Organizator:

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Dzieci Europy

Federacji Kaszëbë Baszka - Lës

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg