Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Bronisław Stachowiak z Nowego Belęcina wygrał czwarty turniej kopa Grand Prix Powiatu Kościańskiego.

0001kscian

W niedzielę 26 stycznia 2020 r. w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie rozegrany został IV turniej kopa sportowego XIV edycji Grand Prix Powiatu Kościańskiego, nad którym patronat honorowy sprawowali Małgorzata Adamczak – Burmistrz Śmigla i Wiesław Kasperski - Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla.

W turnieju wzięło udział 124 zawodników w tym 7 pań.

Zwycięzcą turnieju został Bronisław Stachowiak z Nowego Belęcina, zdobywając puchar Burmistrza Śmigla, który zgromadził 18 punktów dużych i 164 małe.

Drugie miejsce zajął Stanisław Wciórka z Ziemnic uzyskując także 18 dużych i 137 małych, który odebrał puchar ufundowany przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla. Na trzecim miejscu uplasował się Andrzej Chumski z Kościana z wynikiem 18/57.

W czołowej dziesiątce kolejne miejsca zajęli Dawid Boroń z Kościan(17,5/104), Rafał Drozda z Kościana(17,5/87), Jerzy Adamczak z Powodowa(17/95), Mirosław Wichłacz ze Świńca(17/87), Marek Matuszak z Kościana(17/760), Antoni Mocek z Wilkowa Polskiego(17/48) i Marian Walkowiak z Rogaczewa Wielkiego(17/46).

Jak z powyższego wynika rywalizacja była bardzo zacięta a o kolejności pierwszej trójki decydowały małe punkty.

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Danuta Buchwald z Wilkowa Polskiego gromadząc 14 punktów dużych i 30 małych co dało jej 39 miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Organizatorzy przygotowali nagrody dla 20 najlepszych zawodników oraz pierwszej w klasyfikacji pań.

Wyniki czwartego turnieju wprowadziły spore zmiany w dotychczasowej tabeli Grand Prix i spowodowały niesamowity ścisk w czołówce. Różnica między pierwszym

a dziesiątym zawodnikiem wynosi tylko 3,5 punkta dużego co czyni, że rywalizacja w GP do końca będzie emocjonująca.

Na czoło klasyfikacji generalnej GP po IV rundach powrócił Roman Kąkolewski ze Starego Lubosza, który zgromadził 62 punkty duże i 348 małych. Na drugie miejsce awansował Jerzy Adamczak z Powodowa a Andrzej Robakowski z Rawicza utrzymał się na trzecim miejscu. Z dziesiątego na czwarte miejsce awansował Marian Walkowiak z Rogaczewa Wielkiego.

Na piąte miejsce spadł lider po trzech kolejkach Jerzy Cieślak z Kościana.

Kolejne miejsca zajmują : 6. Roman Adamiak z Krobi, 7. Marcin Szydłowski ze Śremu, 8. Antoni Mocek z Wilkowa Polskiego, 9. Jan Drąg, 10. Rafał Drozda, obaj  

z Kościana.

Ostatni turniej zaliczany obecnej edycji Grand Prix rozegrany zostanie w niedzielę na 16. 02. br. o godz.1300 w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie.

Podsumowanie Grand Prix oraz wręczenie pucharów i nagród odbędzie się podczas Mistrzostw Gminy Kościan w kopa sportowego, które organizatorzy zaplanowali na 23 lutego 2020 r.

Grzegorz Ratajczak

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg