Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Jerzy Adamczak wygrywa XIV edycję Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego.

koscianskie stowarzyszenie kopa sportowegoW niedzielę 16 lutego 2020 r. w Sali Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie rozegrany został V turniej kopa sportowego kończący obecną edycję Grand Prix powiatu kościańskiego, w którym wzięło udział 128 zawodników w tym 7 pań.

 

 

 

Patronat honorowy nad turniejem sprawowali Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń Jacek Nowak oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Krzywinia Krystyna Motławska.

 

Zawodnicy rozegrali pięć rund po 32 rozdania zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego.

 

Turniej wygrał Jerzy Adamczak z Powodowa pow. wolsztyński, który uzyskał 18 punków dużych oraz 152 punktów małych za co odebrał puchar Burmistrza Miasta i Gminy Krzywiń. Drugie miejsce zajął Damian Konieczny z Ziemnic zdobywając puchar ufundowany przez Przewodniczącą Rady Miejskiej Krzywinia. Trzecie miejsce wywalczył Henryk Dziubała z Kunowa. Na czwartym miejscu rywalizację zakończyła Barbara Skórzewska, która wygrała klasyfikację kobiet.

 

Kolejne miejsca w czołowej 10-tce zajęli : Roman Stopa z Sierpowa, Roman Taczkowski z Kokorzyna, Roman Adamiak z Krobi, Jarosław Wojciech z Radomierza, Czesław Jurga i Rafał Drozda obaj z Kościana.

 

Nagrody otrzymało łącznie 20 najlepszych zawodników, zwyciężczyni klasyfikacji kobiet oraz Stefan Wrzosek najstarszy uczestnik turnieju

 

Do końca trwała zacięta rywalizacja o zwycięstwo w Grand Prix Powiatu Kościańskiego w sezonie 2019/2020 a o kolejności w końcowej klasyfikacji decydowały ostanie rozdania kart.

 

Ostatecznie XIV edycję GRAND PRIX Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego wygrał Jerzy Adamczak z Powodowa pow. wolsztyński gromadząc 79,5 pkt dużych i 378 małych i on odbierze puchar ufundowany  przez Starostę Kościańskiego Henryka Bartoszewskiego oraz główną nagrodę.

 

Pucharem Gazety Kościańskiej za zajęcie drugiego miejsca uhonorowany zostanie Roman Adamiak z Krobi. Trzecie miejsce zajął Jerzy Cieślak z Kościana, który otrzyma puchar ufundowany przez Prezesa Powiatowego Stowarzyszenia Ludowe Zespoły Sportowe Mirosława Dudę.

 

W czołówce znaleźli się jeszcze : 4. Rafał Drozda z Kościana, 5. Andrzej Robakowski z Rawicza, 6. Zbigniew Jóźwiak z Wolsztyna, 7. Roman Kąkolewski ze Starego Lubosza, 8. Roman Taczkowski z Kokorzyna, 9. Roman Stopa z Sierpowa, 10. Antoni Hertmanowski z Wyskoci.  

 

Rywalizację kobiet wygrała Danuta Buchwald z Wilkowa Polskiego zajmując w klasyfikacji generalnej 50 miejsce, która odbierze puchar ufundowany przez Przewodniczącą Rady Powiatu Kościańskiego Iwonę Bereszyńską.  

 

Posumowanie GP oraz wręczenie pucharów i nagród nastąpi podczas Mistrzostw Gminy Kościan, które rozegrane zostaną 23 lutego br.

 

                                                                                                        

 

Kościan, dnia 17. 02. 2020 r.

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg