Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Złota Tabakiera Kaszub

Zukowo27082349

27.08.2023 Żukowo Hala Sportowa Szkoły Podstawowej nr 2 rozegrano Turniej Kaszubskiej Baśki wg obowiązujących przepisów gry Baszka Mester Sport z Asem Trefl 5x32 rozdania w kategorii indywidualnej i drużynowej.

W kategorii open pierwsze miejsce zajął Czerwionka Jan reprezentujący drużynę Baśka Białogóra

zdobywając 26 pkt (290 stolikowe), 2. Kania Marcin – Pasjonaci 26 pkt (103 stolikowe), 3. Paszke Ireneusz – Zamek Bytów 25 pkt (142 stolikowe), 4. Kuchta Arkadiusz – LKT Tuchola 24 pkt (189 stolikowe), 5. Ruszczyk Kazimierz – Bar „Pianka” 24 pkt (150 stolikowe), 6. Poerling Hubert – Baśka Białogóra 24 pkt (127 stolikowe), 7. Skóra Dariusz – Znajomi 23 pkt (84 stolikowe), 8. Faliszek Marcin – Bociany 22 pkt (194 stolikowe), 9. Regliński Robert – Bazuny Żukowo 22 pkt (147 stolikowe), 10. Prasał Stanisław – Pasjonaci 22 pkt (107 stolikowe).

Panie: 1. Bołtruczyk Maria – Zamek Bytów2, 2. Dąbrowska Elżbieta – Asy Szemud, 3. Domink Maria – Znajomi.

Drużynowo: 1. Baśka Białogóra, 2. Pasjonaci, 3. LKT Tuchola, 4. Bar „Pianka”, 5. Asy Szemud, 6. Zamek Bytów.

Po rozegraniu 5 rund i podliczeniu wyników, Pani Dyrektor OKiS Aleksandra Rogalewska - Kania wręczyła

najlepszym zawodnikom pamiątkowe puchary, medale i nagrody życząc im dalszych sukcesów, turniej baśki

przebiegał w miłej i sportowej rywalizacji.

Patronat Honorowy:

Wojciech Kankowski Burmistrz Żukowa

Organizator:

Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg