8 lutego w Międzychodzie, w kawiarence Nadwarciańskiego Centrum Animacji Kultury i Ochrony Dziedzictwa Regionalnego, odbył się turniej staropolskich gier karcianych w „Baśke” i Kopa.
Uczestnikami, byli miłośnicy staropolskich gier karcianych w „Baśkę” (as i 10. kier) i Kopa(as kier i trzy 10 trefl, pik i kier).
W turnieju uczestniczyło 23 zawodników, którzy rozegrali 4 rundy i rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej.
Miejsce. |
Imię i nazwisko |
Miejscowość |
I runda Czerwona Baśka |
II runda Czerwona Baśka |
III runda Kop |
IV runda Kop |
Suma pkt. |
1. |
Ryszard Migdalczyk |
Gorzów Wlkp. |
5,0 +38 |
5,0 +100 |
2,5 -6 |
3,0 +6 |
15,5 +138 |
2. |
Stanisław Kowalczuk |
Ciecierzyce Gm. Deszczno |
2,0 0 |
5,0 +18 |
5,0 +63 |
3,0 +17 |
15,0 +98 |
3. |
Bogdan Pawelczyk |
Deszczno |
5,0 +27 |
2,0 0 |
3,0 -16 |
5,0 +30 |
15,0 +41 |
4. |
Maria Soliński |
Gorzów Wlkp. |
5,0 +17 |
5,0 +40 |
2,0 -25 |
3,0 +8 |
15,0 +40 |
5. |
Stanisław Cłapka |
Ciecierzyce |
2,0 -21 |
3,0 +14 |
5,0 +28 |
5,0 +16 |
15.0 +37 |
6. |
Marek Pospieszny |
Gorzów Wlkp. |
3,0 +12 |
3,0 +12 |
5,0 +87 |
2,5 0 |
13,5 +111 |
7. |
Jan Forjasz |
Ciecierzyce |
3,0 +13 |
2,0 0 |
2,5 -6 |
5,0 +36 |
12,0 +43 |
8. |
Tomasz Szymański |
Gorzów Wlkp. |
5,0 +45 |
3,0 +2 |
3,0 -1 |
1,0 -32 |
12,0 -14 |
9. |
Aleksander Krupowicz |
Deszczno |
1,0 -23 |
2,0 0 |
5,0 +30 |
3,0 +30 |
11,0 +37 |
10. |
Jan Ławniczak |
Gorzów Wlkp. |
2,0 0 |
2,0 +1 |
5,0 +54 |
2,0 -20 |
11,0 +35 |
11. |
Jan Olszowski |
Międzychód |
2,0 0 |
1,0 -32 |
3,0 +6 |
5,0 +34 |
11,0 +8 |
12. |
Zbigniew Kowalski |
Oborniki |
2,0 -7 |
4,0 +30 |
2,0 -23 |
2,0 -12 |
10,0 -12 |
13. |
Henryk Smardz |
Deszczno |
2,0 -16 |
1,0 -42 |
2,0 0 |
5,0 +39 |
10,0 -19 |
14. |
Ireneusz Borowiak |
Międzychód |
3,0 +12 |
1,0 -16 |
3,0 +8 |
2,0 -4 |
9,0 0 |
15. |
Piotr Kowalski |
Oborniki |
2,0 -21 |
2,0 0 |
2,0 +6 |
3,0 -2 |
9,0 -17 |
16. |
Zbigniew Zielonka |
Międzychód |
3,0 +5 |
2,0 -14 |
2,0 -14 |
2,0 +2 |
9,0 -21 |
17. |
Roman Turczyński |
Gorzów Wlkp. |
3,0 +19 |
2,0 -24 |
2,0 0 |
1,0 -20 |
8,0 -25 |
18. |
Tadeusz Mazurek |
Os. Poznańskie Gm. Deszczno |
5,0 +60 |
1,0 -60 |
1,0 -39 |
1,0 -26 |
8,0 -65 |
19. |
Jan Korbel |
Gorzów Wlkp. |
1,0 -29 |
4,0 +30 |
1,0 -16 |
1,0 -45 |
7,0 -60 |
20. |
Kazimierz Pospieszny |
Międzychód |
1,0 -23 |
3,0 -16 |
1,0 -44 |
2,0 -11 |
7,0 -94 |
21. |
Jan Sienkiewicz |
Maszewo Gm. Deszczno |
2,0 -18 |
1,0 -56 |
1,0 -46 |
2,5 0 |
6,5 -120 |
22. |
Franciszek Kujawski |
Gorzów Wlkp. |
1,0 -34 |
5,0 +41 |
xxx |
xxx |
6,0 +7 |
23. |
Ireneusz Warzybok |
Chludowo Gm. Oborniki |
1,0 -54 |
2,0 -28 |
1,0 -46 |
1,0 -46 |
5,0 -174 |
Czterech najlepszych zawodników otrzymało puchary ufundowane przez Franciszka Kujawskiego - Prezesa Honorowego GKSGKiU „Kontra”, a pierwsza ósemka otrzymała dyplomy podpisane przez prezesa Macieja Fleischera i Jana Forjasza(wiceprezesa klubu).
Organizatorzy:
Gorzowski Klub Sportowych Gier Karcianych i Umysłowych Kontra w Gorzowie Wlkp.
Nadwarciańskie Centrum Animacji Kultury i Ochrony Dziedzictwa Regionalnego w Międzychodzie.
Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego z oddziałem Muzeum Regionalnego w Międzychodzie.
Gorzów Wielkopolski/Marek Pospieszny