Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     banerMB-rumia-19             baner-BC19

Szemud. Henryk Mosiński i Kaszëbë Baszka Nowa Karczma Mistrzami Polski - Baszka Méster Sport 2018.

98Szemud180610 Zwycięzcy Mistrzostw Polski 2018 w rywalizacji zespołów: Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, Brzozaki Mechowo i Energetyk Trzcianka.

10 czerwca 2018 roku w Szemudzie w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji odbył się turniej sportowy o Mistrzostwo Polski.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z asem serce. Mistrzostwa Polski, były rozgrywane w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań, panów, podczas których zawodnicy rozegrali 5 rund po 32 rozdania.

Mistrzostwa Polski zaliczają się do rankingu Masters Polska 2018. Dodatkowo dla uczestników turnieju przygotowano puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymali pamiątkowy button.

Mistrzem Polski w kategorii open został Mosiński Henryk z Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. Drugie miejsce zajął Olejniczak Benedykt - As Pik V Chełmża. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Koziróg Ryszard - Baśka Białogóra. Blisko podium finiszowali także kolejni zawodnicy: Kwidziński Kazimierz - Kłos Werblinia, Paluch Grzegorz - Szpela II Władysławowo, Smoliński Stefan - Asy Mikołajki Pomorskie, Dziemiańczyk Andrzej – Wicko, Banowska Bernadeta - Orły Rumia, Dawidowski Zenon - Nasz Dach Stężyca i Hewelt Marek - Na Wzgórzu Szemud.

W rywalizacji par wygrali Piełowski Janusz i Mosiński Henryk z Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. Drugie miejsce zdobyła para Putkowski Tomasz i Treder Zenon - Brzozaki Mechowo. Na trzecim miejscu rywalizację ukończyła kolejna para Kaszëbë Baszka Nowa Karczma - Ugowski Mirosław i Szczechowiak Jan. Blisko podium finiszowali także Jabłoński Mirosław i Jabłoński Radosław - Spartanie Janowiec Wlkp oraz Pałasz Jarosław i Graś Krystyn z ENERGETYK Trzcianka.

Mistrzami Polski w rywalizacji zespołów została Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, która ustanowiła rekordowy wynik 90 pkt. W zwycięskim zespole grali następujący zawodnicy: kpt. Jan Szczechowiak, Henryk Mosiński (ind. Mistrz Polski), Janusz Piełowski i Mirosław Ugowski. Wicemistrzami Polski zostały Brzozaki Mechowo – kpt. Andrzej Brzozowski, Adam Brzozowski, Tomasz Putkowski i Zenon Treder. Natomiast na trzecim miejscu rywalizację ukończył Energetyk Trzcianka – kpt. Jarosław Pałasz, Krystyn Graś, Ryszard Młynarek i Zbigniew Kowalski. Wśród najlepszych zespołów turnieju sklasyfikowano także: Rekowianie I Rekowo, Na Wzgórzu Szemud, Szpela II Władysławowo, Spartanie Janowiec Wlkp, Szpica Szemud, Donimierz i Kaszëbë Baszka II Nowa Karczma.

Turniej został rozegrany w Szemudzie w Hali  Sportowej w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji.

Mistrzostwom Polski w karcianą Baśkę, patronował Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Wójt Gminy Szemud – Ryszard Kalkowski oraz Kazimierz Plocke – Poseł RP.

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

Wyniki znajdują się tutaj


 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg