Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-ostrowit18          by-cu-kolczy

Żynda Franciszek najlepszy w turnieju podczas Dni Bytowa

180714Bytow05

14 lipca 2018 roku w Specjalnym Ośrodek Szkolno – Wychowawczym w Bytowie, odbył się turniej sportowy z okazji Dni Bytowa.

Czytaj więcej...

Złota Tabakiera Kaszub w Żukowie - VIII Masters Pomorze 2018.

zlota zukowo tab

26 sierpnia w Żukowie, w hali sportowej przy ul. Armii Krajowej, odbędzie się turniej sportowy Złota Tabakiera Kaszub. Turniej zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Burmistrza Żukowa Wojciecha Kankowskiego.

Czytaj więcej...

III Letni Turniej w kopa sportowego w Zbęchach.

180708Z03

W niedzielę 8. 07. 2018 r. pod namiotem w Centrum Rekreacji i Wypoczynku w Zbęchach odbył się III Letni Turniej w kopa sportowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Krzywiń, rozgrywany w ramach festynu WIANKI

Czytaj więcej...

Bëtowè CUP – VII Masters Kaszëbë.

betowe cup zapowi18

5 sierpnia 2018 roku w Specjalnym Ośrodek Szkolno – Wychowawczym w Bytowie, odbędzie się turniej sportowy Bëtowè CUP, który zalicza się do rankingu Masters Kaszëbë 2018. Turniej zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Burmistrza Bytowa – Ryszarda Sylki.

Czytaj więcej...

Zjazd Kaszubów - Jan Pallach zwycięzcą turnieju

180707Luzino61

7 lipca w Luzinie, odbył się turniej sportowy w ramach XX Światowego Zjazdu Kaszubów. Turniej był rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Luzino, wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z Asem kier.

Czytaj więcej...

Minga Andrzej oraz Chojny Chojnice wygrywają turniej w Wielu

180708Wiele41

8 lipca 2018 roku w Domu Kultury we Wielu, odbył się turniej sportowy o Super Puchar Pomorza, który zalicza się do rankingu Masters Kaszëbë 2018. Turniej był rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Karsin Romana Brunke.

Czytaj więcej...

Bytovia Cup i warsztaty gry w Baśkę i Lësa o Puchar Wójta Gminy Kołczygłowy.

bytovia c

Stowarzyszenie Federacja Kaszëbë Baszka i Lës, zaprasza 22 lipca 2018 roku do Kołczygłów na turniej sportowy Bytovia Cup, który jest dedykowany osobom niepełnosprawnym. Turniej zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kołczygłowy – Wacława Kozłowskiego.

Czytaj więcej...

Jerzy Urich i Bocar Osłonino Mistrzem Gdyni.

mistr gdyni

30 czerwca 2018 roku w Gdyni w Muzeum Marynarki Wojennej, odbył się turniej sportowy o Mistrzostwa Gdyni, którego organizatorem było Kaszubskie Forum Kultury w Gdyni.

Czytaj więcej...

Wojciech Kawski i Klimek Grudziądz liderami Masters Kaszëbë 2018.

kaws kilme liderami

Liderzy Masters Kaszëbë 2018 – Klimek Grudziądz

Piąty turniej Masters Kaszëbë 2018 o Mistrzostwo Kaszub, odbył się w Bolszewie i przyniósł sukces Klimkowi Grudziądz. Liderami rozgrywek został Wojciech Kawski z Klimka Grudziądz.

Czytaj więcej...

Luzino. Baśka na XX Zjeździe Kaszubów (zmiana godziny turnieju).

luzino baska zmiana

7 lipca w Luzinie, odbędzie się turniej sportowy w ramach XX Światowego Zjazdu Kaszubów. Turniej zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Luzino.

Czytaj więcej...

Wiele. Super Puchar Pomorza – VI Masters Kaszëbë.

wiele sup 18

8 lipca 2018 roku w Domu Kultury we Wielu, odbędzie się turniej sportowy o Super Puchar Pomorza, który zalicza się do rankingu Masters Kaszëbë 2018. Turniej zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Karsin Romana Brunke.

Czytaj więcej...

Stara Kiszewa. Jarzembiński Kazimierz i Klimek Grudziądz zdobywcami Tarczy Polski.

stara ki jarzebinsk

1 lipca (niedziela) w Starej Kiszewie w Hali Sportowej, odbył się turniej sportowy o Tarczę Polski. Turniej został rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Stara Kiszewa Mariana Picka.

Czytaj więcej...

Aleksander Krupowicz Mistrzem Międzychodu w kopa.

alek krupo miedzy

Czwarte mistrzostwa Międzychodu w Kopa Sportowego pod patronatem Krzysztofa Wolnego Burmistrza Międzychodu przeszły do historii.

Czytaj więcej...

Stara Kiszewa. Tarcza Polski - Masters Polska 2018

star kiszewa tarcza

Foto przedstawia Zamek Kiszewski z lotu ptaka.

1 lipca (niedziela) w Starej Kiszewie w Hali Sportowej, odbędzie się turniej sportowy o Tarczę Polski. Turniej zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Stara Kiszewa Mariana Picka.

Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce, w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań i panów. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrają 5 rund po 32 rozdania. Dla uczestników turnieju przygotowano puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymają pamiątkowy button.

Tarcza Polski, jest trzecim turniejem zaliczanym do rankingu Masters Polska 2018, na który składa się cykl V turniejów. Na podstawie uzyskanych wyników i prowadzonego rankingu, organizatorzy wyłonią i nagrodzą najlepszych baśkarzy w Polsce.

Tarcza Polski, zostanie rozegrana w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie, ul. Tysiąclecia 25a. Drużyny do turnieju (czteroosobowe) należy zgłaszać w dniu imprezy: 1 lipca, zapisy będą prowadzone od godz. 11:30 – 12:50. Turniej sportowy godz. 13.

Patronat honorowy:

Wójt Gminy Stara Kiszewa - Mariana Pick


Na turniej sportowy o Tarczę Polski, zaprasza Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Starej Kiszewie oraz Polska Federacja Baszka – Kop.

Gmina Stara Kiszewa leży na pograniczu Kaszub i Kociewia. Południowa część gminy znajduje się w strefie chronionego krajobrazu Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, Borów Tucholskich i rzeki Wierzycy. Północna część gminy to strefa pięciu połączonych kanałami Jezior Polaszkowskich. Krajobraz gminy Stara Kiszewa należy do najbardziej malowniczych na Pomorzu. Podstawowym ich elementem są lasy, które zapewniają czyste, świeże i zdrowe powietrze. Znaczne i zwarte kompleksy leśne oraz jeziora i rzeki tworzą warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej oraz sportów wodnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą uciec od codzienności, miejskiego chaosu i wypocząć na łonie natury wśród malowniczych łąk, przepiekanych lasów obfitujących w dobra runa leśnego i czystych jezior.

masters polska logo

Smoliński Stefan i Kaszëbë Baszka Nowa Karczma liderami Masters Polska 2018.

smolinski st kaszeb

Drugi turniej Masters Polska 2018 o Mistrzostwo Polski, który odbył się w Szemudzie przyniósł sukces zespołowi Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. Liderami rozgrywek zostali Stefan Smoliński i Kaszëbë Baszka Nowa Karczma.

Czytaj więcej...

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg