Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-mrocza-MK18             baner-mrocza-MGK-18

Konarzyny. Ośrodek Kultury zaprasza na Mistrzostwa Gminy Konarzyny.

konarz osrod kultury za

4 listopada w Konarzynach, w Gminnym Ośrodku Kultury, odbędzie się turniej sportowy Mistrzostwa Gminy Konarzyny. Turniej zostanie rozegrany pod patronatem Wójta Gminy Konarzyny - Jacka Warsińskiego.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Pomorza.

mistrzo pom nie

Planowany turniej o Mistrzostwo Pomorza w ramach Masters Kaszëbë 2018, nie odbędzie się ze względu na wybory samorządowe.

Czytaj więcej...

Mrocza zaprasza na Mistrzostwa Krajny i Powiatu Nakielskiego.

mrocza zaprasza

Zwycięzcy Mistrzostw Krajny – rok 2017

28 października 2018 roku w Mroczy, odbędzie się turniej sportowy Mistrzostwa Krajny i Powiatu Nakielskiego w Baśkę. Turniej zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Starosty Nakielskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza.

Czytaj więcej...

Chojnice. Kazimierz Ekman i Chojny Chojnice zdobywają Bramę Pomorza.

181014Chojnice19

14 października w Chojnicach odbył się VI turniej sportowy o Bramę Pomorza. Turniej został rozegrany pod honorowym patronatem Starosty Chojnickiego, w ramach Dni Kultury Kaszub i Pomorza.

Czytaj więcej...

Szemudzki Turniej gry w Karty w Lësa.

szem karty les

27 października w Szemudzie, odbędzie się turniej sportowy w Lësa, który jest rozgrywany w ramach Szemudzkich Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Czytaj więcej...

Bytów. Jerzy Kulas i Baszta Bytów wygrywają III turniej Bytowskiej Ligi Baśki.

byt jerzy kulas

4 października rozegrano III turniej Bytowskiej Ligi Baśki, w sezonie 2018/19. Patronat honorowy nad Bytowską Ligę Baśki objął Ryszard Sylka – Burmistrz Bytowa.

Czytaj więcej...

Wojciech Kawski i Klimek Grudziądz zwycięzcami Masters Polska 2018.

woj kawk klimek gr

Zwycięzcy Masters Polska 2018 – kpt. Lipowski Mirosław, Kawski Wojciech, Klajborowski Janusz, Jaworowski Janusz.

Ostatni turniej Masters Polska 2018 o Super Puchar Polski, który odbył się w Sępólnie Krajeńskim przyniósł końcowy sukces zespołowi Klimka Grudziądz. Zwycięzcami rozgrywek zostali Wojciech Kawski i Klimek Grudziądz.

Czytaj więcej...

Baśka Białogóra i Andrzej Maszke liderami Masters Pomorze 2018.

baska bb a maszka

Baśka Białogóra lider Masters Pomorze

W Masters Pomorze 2018, Baśka Białogóra zmierza po końcową wygraną i jest głównym faworytem do wygrania rozgrywek. Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek o miejsce na podium zespołów z Kaszub z koalicją As Pik Chełmża.

Czytaj więcej...

Sępólno Krajeńskie. Irek Paszke i MIR-Wo Łasin zdobywają Super Puchar Polski.

sepolno-lr-paszke-m

7 października w Sępólnie Krajeńskim, odbył się turniej sportowy o Super Puchar Polski. Wydarzeniu sportowemu patronowali Jarosław Tadych – Starosta Sępoleński i Waldemar Stupałkowski - Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Czytaj więcej...

Sępólno Krajeńskie. Super Puchar Polski.

sepolno spp

Cetniewo - Zwycięzcy Super Pucharu Polski 2017

7 października w Sępólnie Krajeńskim, odbędzie się turniej sportowy o Super Puchar Polski. Turniej będzie ostatnim z serii Masters Polska 2018.

Czytaj więcej...

Bytów. Stanisław Dudycz i Fc Kaszubia Studzienice wygrywają II turniej Bytowskiej Ligi Baśki.

bytow sta dudy

20 września rozegrano II turniej Bytowskiej Ligi Baśki, w sezonie 2018/19. Patronat honorowy nad Bytowską Ligę Baśki objął Ryszard Sylka – Burmistrz Bytowa.

Czytaj więcej...

Chojnice. Brama Pomorza i Dni Kultury Kaszubsko-Pomorskiej.

chojnice brama po

14 października w Chojnicach odbędzie się VI turniej sportowy o Bramę Pomorza. Turniej będzie zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Starosty Chojnickiego, w ramach Dni Kultury Kaszub i Pomorza.

Czytaj więcej...

Jutrosin. Piotr Olszowski z Kontra Rej I Międzychód i Asy Kier Kościan Mistrzami Polski w Kopa Sportowego.

jutros piotr

30 września 2018 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Jutrosinie odbyły się VI Mistrzostwa Polski w kopa sportowego. Patronat honorowy nad mistrzostwami sprawowali: Europoseł – Krystyna Łybacka, Starosta Rawicki ­- Adam Sperzyński i Burmistrz Jutrosina - Zbigniew Koszarek.  

Czytaj więcej...

Prusewo. Kazimierz Szenk zdobył Puchar Gminy Krokowa w Baśkę.

prusewo kazimierz

Foto – Zbigniew Heft

30 września w Domu Kultury w Prusewie, odbył się turniej sportowy o Puchar Gminy Krokowa w Baśce. Turniej został rozegrany pod patronatem Wójta Gminy Krokowa Adama Śliwickiego.

Czytaj więcej...

Puchar Gminy Krokowa w Baśkę.

puchar gm krokow w baske

30 września w Wiejskim Domu Kultury w Prusewie, odbędzie się turniej sportowy o Puchar Gminy Krokowa w Baśce. Turniej zostanie rozegrany pod patronatem Wójta Gminy Krokowa Adama Śliwickiego.

Czytaj więcej...

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg