Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.

Dziemiany. Michał Lipiński i Orły Klawkowo wygrywają II turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki.

Opublikowano: poniedziałek, 12, grudzień 2016 16:18

dziemiany michal lipinski

11 grudnia w Ośrodku Kultury w Dziemianach, odbył się II turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki. W turnieju zwyciężył Michał Lipiński – Lipuszaki Lipusz oraz zespół Orłów Klawkowo w rywalizacji drużyn i par.

W turnieju zwyciężył Michał Lipiński – Lipuszaki Lipusz, który wyprzedził Franciszka Borzych – Orły Klawkowo i Marcina Kanię – Lutówko. Kolejne miejsca zajęli: Mariusz Lorek – Orły Klawkowo, Marian Bucholc – Skowronki Kinice, Zbigniew Szyszka – Kontra Silno, Krzysztof Czapiewski – Tury Chojnice. Najlepszą zawodniczką została Mirosława Chrapkowska z Sami Swoi Konarzyny.

Turniej par wygrali Franciszek Borzych i Mariusz Lorek z Orłów Klawkowo. Na drugim miejscu rywalizację ukończyli Michał Lipiński i Janusz Pielowski – Lipuszaki Lipusz. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Andrzeja Gliszczyńskiego i Zbigniewa Szyszkę – Konta Silno.

W rywalizacji zespołów najlepszym, zwyciężyły Orły Klawkowo – kpt. Franciszek Borzych, Mariusz Lorek, Roman Kulas, Dariusz Żmuda Trzebiatowski. Kolejne miejsca zajęły następujące zespoły: Skowronki Kinice, Kontra Silno, Lipuszaki Lipusz, Tury Chojnice, Sami Swoi.

III turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki, odbędzie się 8 stycznia, w niedzielę o godz. 13, w Ośrodku Kultury w Dziemianach. Podsumowanie Dziemiańskiej Ligi Baśki, nastąpi 1 kwietnia 2017 roku, turniejem o Puchar Gminy Dziemiany.

Organizator, Ośrodek Kultury w Dziemianach serdecznie zaprasza na turniej wszystkich baśkarzy z południa Kaszub do rywalizacji sportowej. Dodatkowo zapewnia jadło i kaszubską kawę oraz ciekawe atrakcje.

Dariusz Turzyński/Dyrektor OK w Dziemianach

 

Wyniki znajdują się tutaj