Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.

Benedykt Mieszczak zaprasza na puchar Krajny w Baśkę.

Opublikowano: środa, 04, styczeń 2017 16:23

benedykt mieszcak

15 stycznia 2017 roku w Mroczy, odbędzie się turniej sportowy Puchar Krajny w Baśkę. Turniej będzie pierwszym rozgrywanym w takiej randze na Krajnie i jest dedykowany wszystkim zainteresowanym grą w Baśkę.

Benedykt Mieszczak kpt. Bęmixa Więcbork, miłośnik Baśki i Brydża, zaprasza do Mroczy na turniej o Puchar Krajny w Baśkę. Benedykt Mieszczak do tej pory był kojarzony głównie z brydżem, ale jak mówi: „wzięła go baśka”. Zresztą trudno się dziwić, jego żona ma na imię Barbara. – To jest prawdziwe szaleństwo. W największych turniejach bierze udział po 400 osób. Najwięcej imprez jest na Kaszubach. Chodzi o to, aby baśkę przywrócić na naszym terenie. Osób reprezentujących starsze pokolenie, które potrafią w nią grać, w naszym powiecie nie brakuje. Marzy mi się, żeby Puchar Krajny, był spotkaniem baśkarzy z Kaszub, Krajny, Pałuk, Kujaw i Pomorza.

Turniej o Puchar Krajny, będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w  kategoriach: drużynowej, indywidualnej pań i panów oraz parami. W turnieju, zostanie rozegranych 5 rund po 32 rozdania. Uczestnicy turnieju będą rywalizować o puchary oraz nagrody rzeczowe – nagroda główna w kategorii open radiomagnetofon. Wśród uczestników na koniec turnieju, zostanie dodatkowo rozlosowana nagroda niespodzianka.

Puchar Krajny, zostanie rozegrany w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy. Zapisy do turnieju będą prowadzone w dniu imprezy: 15 stycznia 2017 r., zapisy, od godz. 12 – 12/50. Rozpoczęcie turnieju godz. 13. Dla zainteresowanych istnieje możliwość skorzystania z noclegu w hotelu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Mroczy pod nr tel. 517-653-038.

Turniej o Puchar Krajny zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Nakielskiego i Burmistrza Mroczy.

Na Puchar Krajny wszystkich baśkarzy z Kaszub, Krajny, Pałuk, Kujaw i Pomorza, zaprasza Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy. 

Dodatkowe informacje o turnieju, znajdują się na www.mgokir.pl i www.kaszebe-baszka.pl

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi