Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-sier-18             baner-przy-p-18

Klimek Grudziądz i Jan Pallach liderami Masters Kaszëbë 2017

klimek grudz jan pall

Za nami drugi turniej zaliczany do rankingu Masters Kaszëbë 2017 o Puchar Kaszub, który odbył się w Lipuszu. W Lipuszu zwyciężył Jerzy Sinicki – MIR-wo Łasin oraz zespół Pogodni Dziemiany.

Wiosna tuż, tuż, a rozgrywki Masters Kaszëbë 2017 zaczynają nabierać tempa i po raz pierwszy mamy lidera z Luzina - Jana Pallach, który w tym roku wraz kolegami ma zamiar powalczyć we wszystkich rozgrywkach. Miejsca na podium zajmują także Gerard Miiller - Kaszuby Lębork i Jerzy Urich - Tornado Lębork. Powalczyć w tym roku maja także zamiar: Sitarz Adam, Partyka Ireneusz, Czapiewski Krzysztof, Miszka Bogdan, Jaworowski Janusz, Mosiński Henryk, Napieralski Bogusław i wielu innych, którzy po cichu liczą na dobrą kartę i odrobinę szczęścia…

W rankingu par mocno ruszyło Tornado Lębork - Dominiecki Tadeusz i Urich Jerzy, którzy potwierdzają, że w tym roku znowu powalczą o końcową wygraną. Podobnie myślą zawodnicy Kaszubów Lębork - Gosz Tadeusz i Miller Gerard, którzy także mają zamiar liczyć się do końca w rozgrywkach. Formę potwierdzają także Sitarz Adam i Konkel Franciszek - Szpela Władysławowo, którym także marzą się kolejne wygrane. Nie zapominajmy o Klimku Grudziądz, który już wchodzi na najwyższe obroty - Jaworowski Janusz i Klajborowski Janusz. Pojawił się także RemuS Żelistrzewo - Skóra Dariusz i Miszka Bogdan, którzy także mają ambitne plany. Podobnie Kaszëbë Baszka Nowa Karczma - Mosiński Henryk i Piełowski Janusz, potwierdzają opinię mocnej pary. W kolejce czekają kolejne pary, które będą starały się piąć w rankingu i walczyć o wygrana na koniec rozgrywek.

W rywalizacji zespołów już prowadzi Klimek Grudziądz, który będzie musiał mocno powalczyć z koalicją zespół, które także mają ambitne plany w tegorocznych rozgrywkach: Szpela Władysławowo, Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, Sól Wieliczka, Tornado Lębork, Asy Chojnice, RemuS Żelistrzewo, Kaszuby Lębork, Szpica Szemud, Luzino I. W kolejce czekają także pozostałe zespoły, które będą ambitnie starały się poprawiać swój ranking.

Stowarzyszenie Federacja Kaszëbë – Baszka – Lës, zaprasza na rozgrywki zaliczane do rankingu Masters Kaszëbë 2017. Na cały cykl składa się 10 turniejów, które będą zaliczane do rankingu. Rywalizacja będzie prowadzona, w trzech rankingach indywidualnym, drużynowym oraz par. Drużyny oraz zawodnicy będą rywalizować w 10 turniejach, z których do rankingu będzie zaliczać się 8 najlepszych wyników.

Ranking Masters Kaszëbë 2017, zapewni Państwu niezapomniane emocje, ponieważ rywalizacja w Czerwoną Baśkę zalicza się do królewskiej odmiany Baśki.

 

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg