Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

   baner-krajna-19               baner-sier-lbk-2019

Inauguracja Masters Kaszëbë 2017

masters kaszebe

Stowarzyszenie Federacja Kaszëbë – Baszka – Lës, zaprasza na rozgrywki zaliczane do rankingu Masters Kaszëbë 2017. Na cały cykl składa się 10 turniejów, które będą zaliczane do rankingu. W rankingu będą prowadzone trzy klasyfikacje: drużynowa, par oraz indywidualne panów i pań.

Rozgrywki Masters Kaszëbë 2017, będą rozgrywane wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z asem serce, tzw. Czerwona Baśka. Rywalizacja będzie prowadzona, w trzech rankingach indywidualnym, drużynowym oraz par. Drużyny oraz zawodnicy będą rywalizować w 10 turniejach, z których do rankingu będzie zaliczać się 8 najlepszych wyników. W każdym turnieju zostanie rozegranych 5 rund po 32 rozdania. Zawodnicy, będą rywalizować wg. nowej punktacji 6-4-2.

Organizatorzy w każdym turnieju zaliczanym do rankingu Masters Kaszëbë 2017, przewidzieli 40 sztuk pucharów oraz nagród rzeczowych. Do wygrania w większości turniejów w kategorii open, będzie mini wieża hi hi lub radiomagnetofon i sprzęt AGD – kuchenka mikrofalowa. Dodatkowo przygotowano dla każdego uczestnika turnieju pamiątkowy button.

W Masters Kaszëbë 2017 w finale rozgrywek, zostanie nagrodzonych pucharami i nagrodami rzeczowymi: 10 drużyn, 10 par, 15 panów oraz 5 pań. Dla zwycięzcy w kategorii indywidualnej open, przygotowano nagrody w postaci telewizora. Łącznie organizatorzy zabezpieczyli 80 nagród i pucharów na finał Masters Kaszëbë 2017.

W Masters Kaszëbë 2017 wprowadzono zmianę w regulaminie, która będzie dotyczyła sklasyfikowania najlepszych na podstawie 8 turniejów. Nowością jest możliwość odpuszczenia jednego lub dwóch turniejów, które nie będą zaliczane do rankingu. Do sklasyfikowania w rankingu wystarczy udział w ośmiu turniejach. Udział we wszystkich turniejach będzie skutkował odrzuceniem dwóch najsłabszych wyników.

W Masters Kaszëbë 2017, nie będzie możliwości skorzystania z jokera w rywalizacji par - ze względu na różne czynniki losowe, (dlatego można nie brać udziału w dwóch turniejach, które nie będą zaliczane do klasyfikacji).

Drużyny, które wyrażą chęć udziału w Masters Kaszëbë 2017, będą musiały wypełnić kartę zgłoszenia i podać podstawowy skład 4 osób do klasyfikowania w rankingu. Zgłoszona drużyna do rankingu Masters Kaszëbë 2017, żeby być klasyfikowana w danym turnieju– musi wystąpić w 50% osobowym składzie zgłoszonej drużyny do rozgrywek.

Ranking Masters Kaszëbë 2017, zapewni Państwu niezapomniane emocje, ponieważ rywalizacja w Czerwoną Baśkę zalicza się do królewskiej odmiany Baśki.

 

Patronat honorowy:

Edmund Wittbrodt - Prezes Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego

Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud

 

Do rywalizacji w Masters Kaszëbë 2017, zaprasza:

Stowarzyszenie Federacja Kaszëbë Baszka - Lës

Portal: www.kaszebe-baszka.pl.

 

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg