Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-pp-k          baner-gniew-18

Rekordowy czerwiec dla baśkarzy...

rekordowy

Czerwiec przyniósł społeczności baśkarzy same rekordowe wyniki. Najpierw rekordowe Mistrzostwa Polski w Szemudzie, a potem rekordowy czerwiec na www.kaszebe-baszka.pl.

Społeczność baśkarzy w wersji kaszubskiej oraz wielkopolskiej oraz pozostałych zakątków kraju, co raz bardziej popularyzuje grę i przyciąga nowe osoby na turnieje. Pamiętny Szemud i rekordowe Mistrzostwa Polski z wynikiem 444 zawodników w turnieju. W tym roku Masters Polska cieszy się ogromnym powodzeniem zawodników. Podobnie Masters Kaszëbë oraz Masters Pomorze w wersji czarnej Baśki z asem trefl.

Czerwiec to także rekordowa ilość wejść na stronę www.kaszebe-baszka.pl, w liczbie 197 347 osób. Mamy nadzieję, że w tym roku przekroczymy także dwieście tysięcy wejść na stronę w danym miesiącu. Ilość wejść świadczy o dużym zainteresowaniu pasjonatów i miłośników tej gry w Polsce oraz na świecie. Dziękujemy społeczności baśkarzy za zainteresowanie stroną i prosimy także o uwagi do jej funkcjonowania. Przesyłajcie także artykuły i informacje z turniejów...

Baśkarzy przybywa, co świadczy o popularności gry, ale także o potrzebie spotkań towarzyskich i formie rywalizacji tak potrzebnej ludziom na niwie sportowej. Niech każdy, kto potrafi grać nauczy kolejne osoby, to społeczność podwoi swoją liczbę czynnych zawodników. Uczcie kolejne pokolenia w swoich regionach, niech poznają piękno tej gry...

Przed nami Tarcza Polski w Brusach i ruszamy na małe wakacje. Kolejne rankingowe turnieje ruszają w sierpniu i będą miały decydujące wpływ na końcowe klasyfikacje. Sezon podsumowań odbędzie się w listopadzie i zwieńczeniem będzie Puchar Stolema (26 XI), gdzie Gmina Gniewino przygotowuje rekordowy turniej względem nagród i pucharów. 

Zapraszamy na turnieje i dziękujemy za wejścia na stronę...

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg