Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Szemud - Stolica Kaszubskiej Baśki

Szemud sto ka baski

 

Wszyscy, którzy grają w Baśkę, grają, bo lubią. Dzięki temu odpoczywają, zapominają o kłopotach, miło spędzają czas i spotykają znajomych. Dla niektórych Baśka to kultywowanie tradycji, Kaszub i Pomorza. Kartom podporządkowują prywatne życie. O kim mowa? Oczywiście o miłośnikach Baśki kaszubskiej.

Czytaj więcej...

Grajmy w Baśkę – idzie jesień

grajmy w baske idzie jesien

Benedykt Mieszczak - gość naszej redakcji zachęcał do gry w baśkę. Fot. Piotr Pankanin

Od ubiegłego roku grupa entuzjastów gry w baśkę, wywodzących się z Więcborka i Sępólna, bierze udział w profesjonalnych rozgrywkach i zanotowała już znaczące sukcesy.

Czytaj więcej...

Jan Szczechowiak - Mistrz Baśki z Janowca Wielkopolskiego

ja szczechowiak mistrz z janowca

Od lewej: Waldemar Białecki, Leszek Derwich, Jan Szczechowiak

 

Pochodzący z Janowca Wielkopolskiego Jan Szczechowiak, w 2015 roku  jako pierwszy zawodnik w Polsce, zwyciężył w 3 klasyfikacjach turniejowych podczas dnia turniejowego. Na ranking składa się rywalizacja: indywidualna, w parach oraz w drużynie.

Czytaj więcej...

Kop to sama przyjemność

kop to pryjemność

Fot. Gazeta Kościańska

 

Grają, bo lubią. Dzięki temu odpoczywają, resetują głowy, zapominają o kłopotach, miło spędzają czas i spotykają znajomych. Dla niektórych kop to kultywowanie tradycji, porównywalnej z tańcem ludowym, przyśpiewkami, czy muzyką. Kartom podporządkowują prywatne życie. O kim mowa? Oczywiście o miłośnikach kopa

Czytaj więcej...

Wojciech i Mateusz Adas - zwyciężają w rankingu par Masters Kaszëbë 2015.

wojciech i mateusz adas

(od lewej: Franciszek Konkel, Mateusz Adas, Adam Sitarz, Wojciech Adas - Szpela Władysławowo)

 

25 października w Sierakowicach spotkali się zawodnicy i drużyny, które przystąpiły do rywalizacji o Mistrzostwo Pomorza. Był to także ostatni turniej zaliczany do rankingu Masters Kaszëbë. Mistrzostwa Pomorza – nie zmieniły układu rankingu par – zmiany zamienne nastąpiły na pozycjach drugiej i trzeciej – awans zanotowała para Adam Sitarz i Franciszek Konkel.

Czytaj więcej...

Franciszek Konkel - najlepszym baśkarzem w Masters Kaszëbë.

franciszek konkel najleprzym(Pierwszy z lewej: Franciszek Konkel – Szpela Władysławowo, pierwszy z prawej Henryk Mosiński – Kaszëbë Baszka Nowa Karczma)

25 października w Sierakowicach, odbyły się Mistrzostwa Pomorza, które były ostatnim turniejem zaliczanym do rankingu Masters Kaszëbë. Baśkarze rywalizowali w 12 turniejach, o miano najlepszego baśkarza Kaszub i Pomorza. Rywalizacja była bardzo wyrównana, dopiero wyniki z Sierakowic zdecydowały, kto został najlepszym baśkarzem w Masters Kaszëbë. Między poszczególnymi zawodnikami, są niewielkie różnice punktowe, które świadczą o bardzo wyrównanej rywalizacji.

Czytaj więcej...

Białogóra zwyciężyła w Masters Kaszëbë 2015 - najlepsza na Kaszubach i Pomorzu.

Białogóra-zwycięzcą-Masters

(od lewej: Ryszard Koziróg, Marek Baran, kpt. Andrzej Maszke, Jan Jamrus z Białogóry – zwycięzcy Masters Kaszëbë)

Na Pomorzu zakończyły się rozgrywki Masters Kaszëbë 2015. Ostatnim turniejem zaliczanym do rankingu, był turniej o Mistrzostwo Pomorza w Sierakowicach. Finałowa rozgrywka przebiegała między zespołami z Białogóry i Szpeli Władysławowo, którzy walczyli o końcowy trumf w Masters Kaszëbë.

Czytaj więcej...

Alfred Kosecki i Józef Wysocki zwycięzcami Masters Polska w rankingu par.

alfred kosecki pary

Alfred Kosecki i Józef Wysocki - wspólnie na podium I miejsce

Zakończył się cykl turniejów zaliczanych do Masters Polska 2015. Wyłoniliśmy w Masters Polska 2015, najlepszych baśkarzy w Polsce: indywidualnie, w parach oraz drużynowo. Scharakteryzowane zostały już klasyfikacje indywidualna oraz drużynowa. Pozostało już tylko przybliżyć zwycięzców ostatniego rankingu w parach, który także dostarczył dużo emocji rywalizującym parom.

Czytaj więcej...

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg