Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

                                                                baner-mar-rums-19           

Białogóra zwyciężyła w Masters Kaszëbë 2015 - najlepsza na Kaszubach i Pomorzu.

Białogóra-zwycięzcą-Masters

(od lewej: Ryszard Koziróg, Marek Baran, kpt. Andrzej Maszke, Jan Jamrus z Białogóry – zwycięzcy Masters Kaszëbë)

Na Pomorzu zakończyły się rozgrywki Masters Kaszëbë 2015. Ostatnim turniejem zaliczanym do rankingu, był turniej o Mistrzostwo Pomorza w Sierakowicach. Finałowa rozgrywka przebiegała między zespołami z Białogóry i Szpeli Władysławowo, którzy walczyli o końcowy trumf w Masters Kaszëbë.

Liderem do ostatniego turnieju był zespół Szpeli Władysławowo, który bronił udanie swojej pozycji. Białogóra do finałowej rozgrywki, włączyła się po turnieju o Tarczę Kaszub w Chojnicach. W Sierakowicach podczas Mistrzostw Pomorza, rozstrzygały się losy rywalizacji, z której zwycięsko wyszła Białogóra. Białogóra po 12 turniejach, wyprzedziła zespół ze Szpeli Władysławowo o zaledwie 0,5 pkt. Drużyny rozegrały192 rundy sportowe, w których rozegrali 7680 pojedynczych rozdań i w końcowym rankingu różnica wynosi tylko 0,5 pkt. Takie emocje zapewnia tylko ranking Masters Kaszëbë oraz zasady i punktacja Baszka Méster Sport.

Zwycięzcy Masters Kaszëbë 2015 z Białogóry, grali w następującym składzie – kpt. Andrzej Maszke, Marek Baran, Jan Jamrus, Ryszard Koziróg. Zespół zawsze stara się grać, o jak najwyższą pulę zgodnie z zasadami fair play. Staraliśmy się walczyć o każdy punkt, choć nie zawsze sprzyjało nam szczęście. Jednak finał rozgrywek należał do nas, udało się nam przegonić Szpelę i jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, będąc najlepszym zespołem na Kaszubach i Pomorzu – powiedział kpt. Andrzej Maszke. Ryszard Koziróg, stwierdził, że dzięki rywalizacji możemy lepiej się poznać, zawiązać przyjaźnie, odpocząć od trudów dnia codziennego. Natomiast rywalizacja sportowa, daje nam szansę spełniać się sportowo i przy okazji zdobywać tytuły. Fajnie, że rozgrywki sportowe tak się rozwijają, na pewno w przyszłym roku będziemy ponownie walczyć i postaramy się obronić tytuł Masters Kaszëbë.

Drugie miejsce zdobył zespół walczaków ze Szpeli Władysławowo, który dzielnie walczył do samego końca, minimalnie ulegając zwycięzcy. Szpela Władysławowo reprezentowali następujący zawodnicy – kpt. Adam Sitarz, Mateusz Adas, Wojciech Adas, Franciszek Konkol. Adam Sitarz stwierdził, że zespół zaprezentował bardzo dobrą formę, grał regularnie czego dowodem są wyniki indywidualne oraz w parach. W rywalizacji drużyn zabrakło odrobiny szczęścia, przegraliśmy minimalnie, nie wiem nawet jak porównać taką przegraną – jeden minimalny błąd, jedna nie wykorzystana gra, może brak kontry do zgłoszonego kontraktu…. Jednak cieszymy się z wyniku, z naszej formy i gry jaką zaprezentowaliśmy. Staraliśmy się zaprezentować godnie na Pomorzu i w Polsce, Władysławowo oraz nasz zespół Szpelę. Postaramy się w przyszłym roku ponownie powalczyć w Masters Kaszëbë i Polska.

Trzecie miejsce dla walecznych Orłów Klawkowo, którzy dzielnie walczyli o końcowe zwycięstwo. Jednak lekka zadyszka spowodowała, że zajęli najniższe miejsce na podium zaliczając bardzo udany sezon w rozgrywkach w sezonie 2015. Orły Klawkowo walczyły w następującym składzie – kpt. Franciszek Borzych, Czesław Jaśkiewicz, Roman kulas, Mariusz Lorek. Orly Klawkowo stanowią bardzo zgrany kolektyw, który nie ma słabych punktów. Zawsze zaliczają się do faworytów rozgrywek i na pewno potwierdzą jeszcze swoje nieprzeciętne umiejętności. Franek Borzych – na pewno liczyliśmy na więcej w rozgrywkach, jednak końcówka sezonu nie należała do nas. Będziemy starali się powalczyć we kolejnej edycji, Świetny pomysł z rozgrywkami Masters Kaszëbë. Tutaj naprawdę widać, kto jak potrafi grać, nie ma przypadkowych zwycięzców. Szacunek dla Białogóry i Szpeli Władysławowo oraz pozostałych zespołów, z którymi rywalizowaliśmy.

Czwarte miejsce zdobył zespół Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, który popisał się znakomitym finiszem w Sierakowicach. Zespół z gwiazdami polskiej i kaszubskiej „Baśki”, którzy w tym roku osiągnęli niebywałe sukcesy w rywalizacji indywidualnej, par oraz drużynowej. Zaliczyli bardzo udany sezon, zdobywając miedzy innymi: Tarczę Polski, Super Puchar Polski, III miejsce w Mistrzostwach Pomorza. Wygrali także prestiżowy turniej podczas Zjazdu Kaszubów w Redzie. W zespole grają następujące osoby – kpt. Mirosław Kuczyński, Bogusław Napieralski, Henryk Mosiński, Jan Szczechowiak, Mirosław Ugowski. Mirosław Kuczyński, jest bardzo zadowolony z osiągniętych sukcesów oraz wyników zespołu. Graliśmy dobrą „Baśkę” i sprzyjała nam odrobina szczęścia. W tym roku włączyliśmy się aktywnie do rywalizacji, zbudowaliśmy ciekawy zespół, natomiast wyniki są pochodną dobrej gry całej naszej paczki.

Kolejne miejsca dla Alibi Pub Kościerzyna, który minimalnie o 0,5 pkt, przegrał na finiszu rywalizację o czwarte miejsce. Zespół bardzo mocny z fachowcami od „Baski”, jednak zabrakło im na finiszu dobrej karty. Staraliśmy się powalczyć w całym cyklu, mieliśmy szansę na wyższą lokatę, jednak w Sierakowicach nie mieliśmy żadnej mocy żeby powalczyć o więcej – Leszek Latoszewski. Zespół reprezentowały następujące osoby – kpt. Leszek Latoszewski, Ewa Jendernal, Andrzej Hapka, Janusz Piełowski, Adam Szczypior. Na pewno w przyszłym roku odpalimy więcej mocy i powalczymy z najlepszymi…

Koleje miejsca zajęły następujące zespoły – Bocar Osłonino, Borowiacy Chojnice, Asy Kamień, Kłos Werblinia, Szpela II Władysławowo, Remus Żelistrzewo, Białogóra II, Sól Wieliczka, Orły Rumia, Orły Karczemki, Tury Chojnice, Pogodni Dziemiany, Wejher Wejherowo, Pogorszewo, Chojny Chojnice

Podsumowanie rozgrywek, nastąpi podczas turnieju o Szablę Niepodległości w Szemudzie 8 listopada. Nagrodzeni zostaną najlepsi z najlepszych w Masters Polska i Kaszëbë.

masters kaszebe

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg