Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

                                                                baner-mar-rums-19           

5 błędów, które nie pozwalają wygrywać...

Wszystkim, nawet najlepszym zawodnikom przydarzają się błędy, których popełnianie nie powinno być powodem do wstydu, a jedynie motywacją do dalszej pracy. Zawodnicy popełniają błędy w grze – dotyczy to zazwyczaj początkujących, które nie pozwalają im osiągać dobrych wyników w rozgrywce sportowej.

 

Chcę przedstawić pięć najczęstszych błędów, które sprawiają, że zawodnicy nie osiągają satysfakcjonujących wyników.

Brak koncentracji

To jest poważny błąd. Kiedy masz dobry układ kart, musisz uzyskiwać z nich najwyższą możliwą wygraną. Nieosiąganie tego rezultatu można zwyczajnie porównać z traceniem punktów w rozgrywce, ponieważ na koniec masz mniej punktów niż powinieneś mieć. Stara maksyma mówi, że - „Lepiej przegrać, niż nie wykorzystać karty”. Zalecana roztropność z odrobiną odwagi.

Za dużo sprawdzania- kontrowania

Zawodnicy często dążą do sprawdzania zgłoszonego kontraktu, poprzez podwyższanie wartości gry - kontrowanie. Zbyt duża ilość zgłaszanych kontr - niepopartych odpowiednia kartą - powoduję, że ponosimy straty w rozgrywce. Wynika to z tego, że rywale nie blefują. Powinniśmy unikać takiej odzywki, jednak gdy zauważymy to u rywali, to powinniśmy wykorzystać na naszą korzyść. Wiedza, że nasi przeciwnicy są przygotowani na sprawdzanie - kontrowanie, oznacza, że powinniśmy często wykonywać zagrania blefujące i sprawiać, że zawodnicy będą nam płacić, gdy mamy najlepszy układ.

Lekceważenie pozycjiprzy stole

Nie należy wypowiadać się, jako pierwszy przy stole w trakcie rozgrywki. Sprawia to, że trudno jest kontrolować to, co dzieje się na nim. Jeżeli mamy dobrą kartę, która pozwala nam zagrać np. Gran - du, to zgłośmy kontrakt w pierwszym obiegu. Drugi obieg licytacji powoduje, że zawodnicy mają większą wiedzę na temat sytuacji na stole. Jeżeli chcecie być dobrymi zawodnikami, to musicie posiadać kontrolę sytuacji na stole.

Zbyt dużo odwagi w grze- nie popłaca

Agresywna - odważna gra, nie zawsze się opłaca. Przesadzanie z odwagą może być niebezpieczne, szczególnie w turniejach, gdzie każdy punkt ma znaczenie. W nich trzeba grać przede wszystkim solidnie, wchodzić w rozdania z dobrą kartą i unikać przesadnie naciąganych kontraktów. Kontrowanie nie zawsze będzie prowadzić do wygranej - część zawodników nieustanne blefuje i czeka także na skontrowanie przeciwnika.. Takie odzywki mogą być bardzo kosztowne. Szarżowanie i odwaga, nie zawsze będą sprzyjać wygranej w rozgrywce.

Schematyczna gra

Zawodnik powinien stosować różne strategie gry, które nie pozwolą się zorientować pozostałym zawodnikom w sposobie prowadzenia jego gry. Wytrawni gracze, szybko wychwycą typowe zachowania i dostosują swoją grę, wykorzystując ją przeciwko przeciwnikowi. Ten sposób prowadzenia gry, może powodować duże straty w rozgrywce z bardziej doświadczonymi zawodnikami

Jeżeli w grze występują wymienione błędy, należy jak najszybciej popracować nad ich wyeliminowaniem. Wtedy zawodnik ma szanse stać się dobrym zawodnikiem. Gdy nie będzie już popełniać tych błędów, może z powodzeniem stosować sprawdzone strategie, które powinny przynosić satysfakcję w grze.

Autor/Mirosław Ugowski

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg