Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

                                                                baner-mar-rums-19           

Chojny Chojnice wygrały Masters Polska 2015.

chojny chojnice

Chojny Chojnice – Józef Wysocki, Alfred Kosecki, Andrzej Gradowski, Bogdan Wenderski.

4 października w Sulęczynie, został rozegrany ostatni turniej z serii Masters Polska 2015 o Super Puchar Polski. Rozegrano V turniejów, które zaliczały się do Rankingu Masters Polska 2015. Gospodarzami turniejów oprócz Sulęczyna, były Brusy, Władysławowo oraz Szemud, który dwukrotnie gościł baśkarzy.

Masters Polska zgromadziło liczne grono baśkarzy, którzy po raz pierwszy na podstawie V turniejów mieli wyłonić najlepszych baśkarzy w Polsce w kategorii drużynowej, indywidualnej oraz par.

Inauguracja rozgrywek nastąpiła w Brusach rywalizacją o Puchar Polski. Następnie zawodnicy walczyli o Mistrzostwo Polski w Szemudzie, gdzie pobito rekord frekwencji w ilości grających baśkarzy w liczbie 426 osób. Kolejny turniej odbył się we Władysławowie, gdzie zawodnicy walczyli o Tarczę Polski. Następnie rywalizowano w Szemudzie o Mistrzostwo Europy.

Najlepszymi zespołami Masters Polska zostały Chojny Chojnice i Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, które wygrały po dwa turnieje. Piąty turnie padł łupem Bramy Chojnice, która mimo tego zwycięstwa nie dała rady utrzymać pozycji na podium. Chojny Chojnice i Kaszëbë Baszka Nowa Karczma odniosły ogromne sukcesy, prezentując równą formę i mając w składzie gwiazdy, które były motorami napędowymi tych drużyn. Bardzo wyrównany skład Asów Gniezno, zaowocował trzecim miejscem na podium Masters Polska. Asy Gniezno walczyły z koalicją drużyn z Kaszub i Pomorza, dzielnie reprezentując pozostałe rejony Polski.

Liderem od początku rozgrywek zostały Chojny Chojnice, które tylko raz dały się wyprzedzić na pozycji lidera. Jednak Chojny Chojnice musiały zachować czujność, ponieważ w Szemudzie straciły pozycję lidera na rzecz Bramy Chojnice. Kolejne turnieje to już skuteczna obrona pozycji lidera. Natomiast w kolejnych turniejach wrócili na czoło rozgrywek powiększając przewagę nad grupą pościgową Asów Gniezno i Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. W przekroju Masters Polska, Chojny Chojnice reprezentowały równą formę i zasłużenie wygrały cały cykl rozgrywek, zgarniając po drodze Puchar Polski, Mistrzostwo Europy oraz III miejsce w Mistrzostwach Polski. Chojny zdominowały także rozgrywki par i indywidualnie. Gwiazdą zespołu jest Alfred Kosecki, który zdobył Puchar Polski i Mistrzostwo Europy,  przy okazji ustanawiając rekord punktowy w turnieju 30,5.  Zwycięzcy Masters Polska – Chojny Chojnice grały w następującym składzie: kpt. Alfred Kosecki, Andrzej Gradowski, Józef Wysocki, Bogdan Wenderski.

II miejsce w Masters Polska zajęła drużyna Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, która okazała się czarnym koniem rozgrywek. Po pierwszym turnieju w Brusach trudno było przypuszczać, że ta drużyna będzie walczyła o miejsce na podium w rankingu. Zdobywając Tarczę Polski we Władysławowie Kaszëbë Baszka awansowała na drugie miejsce, utrzymując pozycję do samego końca. Zwieńczeniem dobrej gry było zdobycie Super Pucharu Polski. Kaszëbë Baszka rotował swoim składem, czego efektem jest pierwszy transfer wśród baśkarzy - pozyskanie z Wełny Janowiec Wielkopolski Jana Szczechowiaka. Transfer okazał się złotym strzałem, ponieważ zespół zaczął grać lepiej, natomiast Jan Szczechowiak zdobył Super Puchar Polski i został Mistrzem Polski indywidualnie. W zespole grają także Henryk Mosiński - Wicemistrz Polski i zdobywca Tarczy Polski, kpt. Mirosław Kuczyński, Bogusław Napieralski oraz Mirosław Ugowski.

Trzecie miejsce na podium zdobyły Asy Gniezno, które w Brusach wskoczyły na podium i dzielnie walczyły o czołowe lokaty. Do ostatniego turnieju w Sulęczynie walczyli o drugie miejsce z Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, pomimo że nie wygrali żadnego z turniejów. Zwieńczeniem dobrej formy Asów Gniezno było trzecie miejsce w Super Pucharze Polski w Sulęczynie. Siłą zespołu był ustabilizowany skład oraz równa forma całej drużyny – kpt. Grzegorz Biernacki, Antoni Kiełpiński, Henryk Marcinkowski Bogdan Podlewski.

Pozostałe drużyny do końca walczyły o końcowe podium, najbliżej była Białogóra, która zajęła IV miejsce. Prezentowali równą formę, jednak zabrakło im odrobiny szczęścia żeby wskoczyć na podium. Występowali w niezmiennym składzie – Ryszard Koziróg, Andrzej Maszke, Marek Baran i Jan Jamrus. Na piątym miejscu rywalizację ukończyła Brama Chojnice – Mistrzowie Polski z Szemuda. Mogli być czarnym koniem rozgrywek, jednak brak stabilizacji w składzie spowodował, że nie utrzymali II miejsca po turnieju w Szemudzie. Liderami zespołu są Jerzy Kuling i Ryszard Mrózek. VI miejsce na finiszu zajął Kłos Werblinia, który systematycznie wspinał się w tabeli. Liderami zespołu są kpt. Henryk Radtke, Kazimierz Kwidziński i Maria Dominik. VII miejsce dla liderów Masters Kaszëbë – Szpeli Władysławowo, którzy stwierdzili, że tutaj zabrakło im szczęścia i karty, żeby być wyżej. Drużynę reprezentują Wojciech i Mateusz Adas oraz Franciszek Konkel i Adam Sitarz. VIII miejsce dla MARwojów Gdańsk – wicemistrzów Polski, którzy wnieśli do Masters Polska nową jakość gry. MARwoje bazują na sprawdzonym składzie i równej grze zespołu - Andrzej i Mieczysław Bronk, Wojciech Duraj i Ryszard Wożniczka. IX miejsce dla Pogodnych z Dziemian – Mistrzów Polski z 2012 roku. Zespół zawsze mocny i faworyt do podium w każdym turnieju. Liderem zespołu jest Ryszard Borzyszkowski, którzy wspólnie z Andrzejem Skibą i Janem Lemanem oraz Franciszkiem Czapiewskim tworzą mieszankę wybuchową. Najlepszą dziesiątkę zamyka Wejher Wejherowo, który wyprzedził kilka bardziej utytułowanych ekip. Zespół mocny lecz nie zachował stabilnego składu, w wyniku czego nie mógł więcej wywalczyć.

Wielką niespodzianką jest brak w czołowej dziesiątce Energetyka Trzcianka, któremu po prostu nie szła karta, ale jeszcze nie powiedział ostatniego słowa… Szczęścia zabrakło także Orłom z Klawkowa, którzy też zanotowali spadek formy i finiszowali poniżej swoich możliwości. Blisko także był As Pik Chełmża, któremu zabrakło obecności w jednym z turniejów, żeby być wyżej. Znając Heńka Zatorskiego, na pewno w przyszłym roku będą walczyć o więcej. Na więcej liczyły także ekipy Bocara Osłonino, RemuSa Żelistrzewo i Alibi Pub Kościerzyna, które maja większe ambicje i zawsze starają się walczyć o czołowe lokaty. Szacunek dla Soli Wieliczka i charyzmatycznego Bogdana Czapiewskiego, za rywalizację do końca. Liczymy, że w przyszłym roku sympatyczna ekipa Orłów Rumia doleci na wyższe miejsce w tabeli. Więcej na pewno chciały także ugrać ekipy z Lęborka Tornado i Waleczni, jednak brak obecności we wszystkich turniejach spowodował lokatę niższą, niż ich potencjał. Ostatni wpis dla Lwów z Przeźmierowa, którzy także gdyby zagrali we wszystkich turniejach mogli zdecydowanie ukończyć rywalizację na wyższym miejscu.

Podsumowanie Masters Polska 2015, odbędzie się w Szemudzie  8 listopada podczas turnieju o Szablę Niepodległości. Maters Polska 2016, także będzie liczył V turniejów, które będą się składać na ranking Masters Polska. Rywalizacja zacznie się tradycyjnie w Brusach o Puchar Polski 10 kwietnia 2016. 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg