Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

                                                                baner-mar-rums-19           

Afred Kosecki zwycięzcą Masters Polska 2015.

kosecki zwyciezca masters

Alfred Kosecki – drugi z lewej

W Sulęczynie, zakończył się cykl turniejów zaliczanych do Masters Polska 2015. Celem Masters Polska 2015 było wyłonienie najlepszych baśkarzy w Polsce: indywidualnie, w parach oraz drużynowo. Do rankingu zaliczały się następujące turnieje: Puchar Polski w Brusach, Mistrzostwa Polski w Szemudzie, Tarcza Polski we Władysławowie, Mistrzostwa Europy w Szemudzie, Super Puchar Polski w Sulęczynie.

Zwycięzcą Masters Polska został Alfred Kosecki – Chojny Chojnice, który zaprezentował znakomitą grę, która zaowocowała zdobyciem 2 tytułów – Mistrza Europy oraz zdobyciem Pucharu Polski. Ustanowił także oficjalny rekord 30,5 pkt w pojedynczym turnieju oraz jako trzeci w Polsce wygrał wszystkie 3 kategorie w jednym turnieju. Dodatkowo złamał magiczną granicę 100 pkt w pięciu turniejach, kończąc ze średnią pkt 21,9 pkt na turniej.  Alfred Kosecki wyznaczył standard gry, który w kolejnych edycjach, może być trudny do poprawienia. Mówimy o wyniku końcowym, ale także zdobytych tytułach indywidualnie, oraz w drużynie i w parach. Podsumowując osobę Alfreda Koseckiego, należy pogratulować techniki gry oraz wyników, które uzyskał – są niebotyczne.

Drugie miejsce w rywalizacji zajął Henryk Mosiński – Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, który był kolejną wielką gwiazdą Masters Polska 2015. Przy odrobinie szczęścia mógł powalczyć o końcową wygraną. Jednak uzyskany wynik punktowy oraz miejsca świadczą o pewnym II miejscu na koniec rankingu. Henryk Mosiński zdobył Tarczę Polski i został wicemistrzem Polski indywidualnie. Należy wspomnieć, że jako drugi baśkarz wygrał wszystkie 3 kategorie w jednym turnieju – Tarcza Polski. Dodatkowo będąc mocnym punktem drużyny Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, zdobył także tytuł drużynowo i w parach Super Puchar Polski. Patrząc na wyniki, wydaję się wręcz nieprawdopodobne, jaką ilość szczęścia, oprócz umiejętności gry, należy posiadać, żeby osiągnąć takie wyniki.

Trzecie miejsce w końcowej rywalizacji Masters Polska, zajął Andrzej Gradowski – Chojny Chojnice, który sprawił dużą niespodziankę. Jednak, żeby zając tak wysoką lokatę, należało równo grać, starając się nie zaliczyć większych strat  punktowych. Andrzej Gradowski, grał pewnie, spokojnie, powiększając zdobycz punktową, która pozwoliła zostać trzecim baśkarzem w Polsce 2015.  Nie wygrał, żadnego turnieju, lecz zawsze plasował się w czołówce, co pozwoliło ukończyć rywalizację na tak wysokim miejscu.

Czwarte jak mówią sportowcy, pechowe miejsce zajął Jan Szczechowiak - Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. Wielki baśkarz, kolejna wielka gwiazda Polskiej „Baśki”.  Zaczniemy od tego, że został wytransferowany z Wełny Janowiec Wlkp. po pierwszym turnieju Masters Polska w Brusach. Od tego momentu gra Jana Szczechowiaka i Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, nabrała wielkiego przyspieszenia. W Szemudzie został Mistrzem Polski indywidualnie, zostawiając w pobitym polu 426 baśkarzy – wielka rzecz. Kolejny turniej to zdobycie Tarczy Polski drużynowo we Władysławowie. Lekka zadyszka w Mistrzostwach Europy i kolejna eksplozja w Sulęczynie. Zdobył Super Puchar Polski w trzech kategoriach – dokonał tej sztuki, jako pierwszy i do tego dołożył majstra jeszcze drugi raz w tym roku. Wielki szacunek za wynik i grę fair play…

Piąte miejsce zajął kolejny zawodnik Chojny Chojnice – Józef Wysocki, który także preferował spokojną grę i systematyczne zdobywanie punktów. Zdobywał trofea w drużynie i w parach, natomiast w rywalizacji indywidualnej nie udało się zając miejsca na podium. Józef Wysocki zajął bardzo wysokie miejsce w rywalizacji indywidualnej, będąc mocnym punktem Chojny Chojnice. Wspólnie z Alfredem Koseckim wygrali rywalizację par w Masters Polska zdobywając Mistrzostwo Europy drużynowe i w parach. Dokładając Puchar Polski drużynowy oraz trzecie miejsca w parach w Brusach i w drużynie w Szemudzie. Wspaniałe wyniki tylko, życzyć kolejnych sukcesów.

Ryszard Mrózek – Brama Chojnice, kolejny gracz, który osiągnął wspaniałe wyniki. Został Mistrzem Polski w drużynie oraz w parach z Jerzym Kuling, ustanowili rekordowy wynik ponad 50 pkt. Zaprocentował równą grę oraz niekonwencjonalne zagrania, które preferuje Ryszard Mrózek. W parach mamy wynik, który wyznacza kolejnym parą, że poprzeczka została wysoko zawieszona.

Jan Jamrus – Białogóra, został najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z północy Kaszub, jako przedstawiciel Puckiej Ligi Baśki. Fachowiec wysokiej klasy, mocny punkt drużyny. Na wyższe miejsce zabrakło karty i szczęścia, ale jest kolejny rok i będzie kolej na Białogórę.

Kazimierz Kreft – RemuS Żelistrzewo, wspinał się mozolnie w górę rankingu i zajął na rywalizacji bardzo wysokie miejsce. Zawodnik bardzo równy, który przy odrobinie szczęścia zawsze w czołówce turnieju.

Bogdan Podlewski – Asy Gniezno, bardzo dobry zawodnik, który świetną grą oraz entuzjazmem gry finiszował w czołowej 10 najlepszych zawodników Masters Polska.  

Antoni Kiełpiński - Asy Gniezno, zaprezentował znakomitą formę i taktykę gry. Jest w dziesiątce najlepszych zawodników Polski - nie wie czy ten wynik poprawi w przyszłym roku, ale satysfakcja jest wielka.

Kolejni gracze, to także wielkiej klasy fachowcy od „Baśki”, byli blisko najlepszych, zabrakło odrobiny szczęścia w kartach. Satysfakcja na pewno jest duża - możliwość poprawienia wyników będzie w przyszłym roku w Masters Polska 2016.

Drugą dziesiątkę otwiera kpt. Asów Gniezno - Grzegorz Biernacki, którego nieobecność w Szemudzie w sierpniu zaprzepaściła szanse nawet na podium. Brawo Grzegorz za 4 turnieje i wynik.  Na dwunastym miejscu finiszował pogromca Kaszubów Jarosław Pałasz - Energetyk Trzcianka. Walczył, ale jak przyznał to nie był ten rok... Trzynaste miejsce dla fachmana Leszka Derwicha - Wełna Janowiec Wielkopolski, który stwierdził, że jest to świetne miejsce, ale pozostał niedosyt.. Czternaste miejsce dla entuzjasty gry w Baśkę z Białogóry - Ryszarda Koziróg. Preferuje radosny styl grania w Baśkę z uśmiechem... Kolejne miejsce dla Mirosława Kuczyńskiego z Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. Powalczył w tym roku, ale jest gotowy na więcej... Szesnaste miejsce dla Lecha Orłowskiego z As Pik Chełmża, któremu nieobecność w turnieju we Władysławowie zabrała szanse na awans wyżej... Siedemnaste miejsce dla wielkiego fachowca z Pogodnych Dziemiany - Ryszarda Borzyszkowskiego. Tutaj także zabrakło obecności w turniejach, ale potencjał jest duży... Osiemnaste miejsce dla Krystyna Graś z Energetyka Trzcianka - potencjał był, ale karta była średnia w tym roku... Kolejny gracz to Kazimierz Kwidziński z Kłosa Werblinia - Wicemistrz Europy z Szemuda. Było dobrze, ale możliwości i apetyt są na wyższą pozycję... Drugą dziesiątkę zamyka kpt. Szpeli Władysławowo - Adam Sitarz, który mówi, że ta pozycja nie zadowala jego ambicji. Cele były wyższe, zarówno indywidualnie, jak w drużynie.

Podsumowanie Masters Polska 2015, odbędzie się w Szemudzie  8 listopada podczas turnieju o Szablę Niepodległości. Maters Polska 2016, także będzie liczył V turniejów, które będą się składać na ranking Masters Polska. Rywalizacja zacznie się tradycyjnie w Brusach o Puchar Polski 10 kwietnia 2016. 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg