Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

                                                                baner-mar-rums-19           

Wojciech i Mateusz Adas - zwyciężają w rankingu par Masters Kaszëbë 2015.

wojciech i mateusz adas

(od lewej: Franciszek Konkel, Mateusz Adas, Adam Sitarz, Wojciech Adas - Szpela Władysławowo)

 

25 października w Sierakowicach spotkali się zawodnicy i drużyny, które przystąpiły do rywalizacji o Mistrzostwo Pomorza. Był to także ostatni turniej zaliczany do rankingu Masters Kaszëbë. Mistrzostwa Pomorza – nie zmieniły układu rankingu par – zmiany zamienne nastąpiły na pozycjach drugiej i trzeciej – awans zanotowała para Adam Sitarz i Franciszek Konkel.

 

Mistrzem Masters Kaszëbë, zostali Wojciech i Mateusz Adas – Szpela Władysławowo, najrówniej grająca para w całym cyklu rozgrywek. Grali spokojną, taktyczną Baśkę, obliczoną na końcowy sukces. Obaj zawodnicy byli bardzo zdyscyplinowani, rywalizowali według pewnych założeń, które przyjęli na początku rozgrywek sportowych. Pomimo lekkiej zadyszki na końcu rozgrywek, udało się im utrzymać bezpieczną przewagę, która zapewniła zwycięstwo w rozgrywkach. Zwycięska para, osiągnęła średnią punktową 13,91 pkt na turniej.

 

II miejsce po znakomitym finiszu, zajęli Adam Sitarz i Franciszek Konkel – Szpela Władysławowo. Bardzo ambitna i utytułowana para, która swoją walecznością, zdobyła uznanie pozostałych zawodników. Legitymują się najwyższą zdobyczą punktową małych pkt stolikowych na turniej 39,29 +/-.

 

III miejsce, zdobyła para z Białogóry – Ryszard Koziróg i Marek Baran, którzy popisali się długim, wspaniałym finiszem, żeby awansować na podium. W ostatnim turnieju stracili wyższą pozycję, jednak w całych rozgrywkach odnieśli duży sukces. Gratulacje za wytrwałość i walkę do końca.

IV miejsce, zdobyła para walczaków reprezentująca Orły Klawkowo – Franciszek Borzych i Czesław Jaśkiewicz. Zawodnicy w całym cyklu zaprezentowali dobrą grę i do końca ambitnie walczyli o podium w rozgrywkach. Cechuje ich poczucie humoru i wysoka kultura gry. Znając ich ambicje na pewno nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa…

 

V miejsce, zdobyli Mirosław Kuczyński i Mirosław Ugowski z Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, którzy także do końca rozgrywek walczyli o miejsce na podium. Obaj zawodnicy grali dobrą Baśkę, jednak zadyszka na końcu rywalizacji sportowej pozwoliła utrzymać tylko wysokie miejsce, które będzie można poprawić w kolejnej edycji.

 

VI miejsce na końcu rywalizacji, zajęli Andrzej Maszke i Jan Jamrus z Białogóry, którzy także liczyli na więcej. Walczyli ambitnie, jednak nie udało im się przeskoczyć par z wyższych pozycji. Znając ich zaangażowanie i ambicje, można się spodziewać, że powalczą o wyższe lokaty w następnej edycji.

 

VII miejsce dla wytrwałych zawodników Bocara Osłonino – Jerzego Bojka i Andrzeja Okulskiego, którzy pokazali kawałek dobrej Baśki. Od początku rozgrywek walczyli o awans w rankingu pomimo niezbyt dobrej karty. Pokazali charakter i ambicje, które należą się prawdziwym sportowcom.

 

VIII miejsce dla gentelmenów z Orłów Klawkowo – Mariusza Lorek i Romana Kulas, którym zabrakło jednego turnieju, żeby ukończyć rywalizację na wyższej pozycji. Para z dużym potencjałem sportowym, który będzie można wykorzystać w kolejnej edycji.

IX miejsce dla Henryka Radtke i Kazimierza Kwidzińskiego z Kłosa Werblinia, którzy nie pokazali pełni swoich możliwości. Bardzo dobrzy zawodnicy, bez odrobiny szczęścia w tegorocznych rozgrywkach. Walczyli na tyle ile mogli, liczą na więcej szczęścia w przyszłym roku.

 

X miejsce dla Antoniego Okulskiego i Andrzeja Palucha z Bocara Osłonino, bardzo niekonwencjonalnych fachmanów od Baśki z nad morza… Prezentują ofensywny styl grania, który nie do końca dał rezultat w tegorocznej edycji Masters Kaszëbë.

 

Kolejne miejsca dla ambitnych sportowo par, które będą mogły poprawić swoje miejsca w II edycji Masters Kaszëbë: XI – Mieczysław Dampc i Józef Miślisz ze Szpeli II Władysławowo, XII – Wacław Bałachowski i Kazimierz Kreft z RemuSa Żelistrzewo, XIII – Kazimierz Trześniewski i Jan Słomiński – z Borowiaków Chojnice, XIV – Franciszek Kortas i Krzysztof Wojcieszak, także z Borowiaków Chojnice, XV – Tadeusz Pierszewski i Hubert Poerling z Białogóry II, XVI – Jan Szczechowiak i Henryk Mosiński z Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, XVII – Leszek Latoszewski Adam Szczypior z Alibi Pub Kościerzyna, XVIII – Aleksandra i Krzysztof Czapiewscy z Turów Chojnice, XIX – Zdzisław Rojek i Bernard Kostuch z Pogorszewa, XX – Zdzisław Czarnowski i Tomasz Kosobucki Ze Brus.

 

Ranking w parach pokazał jak trudna jest rywalizacja zespołów dwuosobowych. Zawodnicy muszą ambitnie walczyć o każdy punkt, który ma znaczenie w końcowej rywalizacji. Zwycięska para Masters Kaszëbë 2015 – Wojciech i Mateusz Adas, wyznaczyli kierunek rywalizacji, w którym będą podążać kolejne pary walczące o zwycięstwo w Masters Kaszëbë 2016. Zdyscyplinowanie, wytrwałość, opanowanie emocji, odwaga i rozsądek oraz dobra taktyka – takie cechy należy mieć, żeby wygrać następny Masters Kaszëbë.

 

Podsumowanie i nagrodzenie najlepszych par rankingu Masters Kaszëbë, nastapi 8 listopada podczas turnieju o Szablę Niepodległości w Szemudzie.

 

masters kaszebe

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg