Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-ostrowit18          by-cu-kolczy

Luzino. Mistrzostwa Europy - IV Masters Polska 2017.

luzino mistrz eu

W połowie sierpnia Luzino, będzie po raz drugi stolicą Baśki. W Hali Sportowej w Luzinie, odbędzie się Festiwal Baśki i Kopa oraz turniej sportowy o Mistrzostwo Europy. Turnieje będą rozgrywane wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport oraz Kopa sportowego.

13 sierpnia odbędzie się turniej sportowy Mistrzostwa Europy. Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par.

Mistrzostwa Europy, zalicza się do rankingu Masters Polska 2017. W turnieju zostanie rozegranych 5 rund. Wszyscy zawodnicy będą rywalizować o 50 pucharów oraz nagród rzeczowych. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button. Organizator przygotował nagrodę główną w postaci telewizora.

Natomiast 12 sierpnia, odbędzie się Festiwal Baśki i Kopa o tytuł Super Mistrza Baśki i Kopa. Festiwal Baśki i Kopa o tytuł Super Mistrza Baśki i Kopa, który zostanie rozegrany w czterech najbardziej popularnych odmianach gry w Polsce: Baszka Méster Sport As , Baśka czerwona - As bez granów, Baśka czarna -  As  As  As, Kop - As 10  10  10. W turnieju zostaną rozegrane 4 rundy po 40 rozdań. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button. Organizator przygotował nagrodę główną w postaci sprzętu AGD. Miłośnicy Baśki i Kopa po raz drugi w Polsce będą mieli okazję rywalizować w ten sposób.

Turnieje zostaną rozegrane o godz. 13 w Hali Sportowej w Luzinie, ul. Mickiewicza 22. Drużyny do turnieju - czteroosobowe należy zgłaszać w dniu imprezy: 12 i 13 sierpnia 2017 r., zapisy, godz. 11/30 – 12/45. Turniej sportowy godz. 13/10.

Tytułu mistrza Europy broni Wacław Bałachowski oraz RemuS Żelistrzewo. Super Mistrza Baśki i Kopa, będzie starał się obronić Gwidon Biedrowski ze Wschowy. Wszystkich zainteresowanych udziałem, organizatorzy zapraszają  do Luzino - dla wszystkich zainteresowanych istnieje możliwość zabukowania noclegu. Informacje pod nr Tel. 512-114-749 u kolegi Zbyszka T.

Na turniej sportowy Mistrzostwa Europy w karcianą Baśkę, zaprasza Jarosław Wejer - Wójt Gminy Luzino, który patronuje wydarzeniu.

Partnerem Mistrzostw Europy jest Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Gdańsku.

Organizatorem Mistrzostw Europy jest Polska Federacja Baszka - Kop oraz Gmina Luzino.

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg