Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-bolszew-18          baner-st-kiszew-18

Wiele. GKS Kołczygłowy oraz Grzegorz Sadowski zdobywają Puchar Pomorza

wigks klczyglowy wiele

6 sierpnia 2017 roku w Domu Kultury we Wielu, odbył się turniej sportowy o Puchar Pomorza, którego zaliczają się do rankingu Masters Kaszëbë 2017. Dominatorem turnieju był GKS Kołczygłowy, który zdobył Puchar Pomorza.

 

Indywidualnie Puchar Pomorza zdobył Grzegorz Sadowski – GKS Kołczygłowy, który odniósł swój największy sukces sportowy przy baśkowym stole. Zwycięzca przyznał, że był to ten dzień, kiedy karta idzie szeroką ławą i wystarczyło tylko pomóc szczęściu. Drugie miejsce zdobył Aleksy Antkiewicz reprezentujący Kaszëbë Baszka II Nowa Karczma. Trzecie miejsce wywalczył Cyborowski Roman - Bory Tuchola. Blisko podium finiszowali: Kortas Franciszek - Borawiacy Chojnice, Machajewski Mieczysław - „GKS” Kołczygłowy i Karnowski Tadeusz - Asy Chojnice. Najlepszą zawodniczką turnieju została Ewa Jendrnal – Ewa + trzech.

 

Turniej par wygrali Kiedrowski Tadeusz i Karnowski Tadeusz - Asy Chojnice. Drugie miejsce zdobyła para Kortas Franciszek i Narloch Kazimierz - Borawiacy Chojnice. Trzecie miejsce zdobyła para Samson Przemysław i Kitowski Andrzej – Mosty Zacisze.

 

W rywalizacji zespołów zwyciężył GKS Kołczygłowy: kpt Grzegorz Sadowski, Dudycz Stanisław, Machajewski Mieczysław, Worzała Andrzej. Drugie miejsce zdobyły Tury Chojnice – kpt. Partyka Ireneusz, Jażdżewski Stanisław, Łobodziński Ryszard, Wenderski Bogdan. Trzecie miejsce zdobyli Borawiacy Chojnice – kpt. Trześniewski Kazimierz, Kortas Franciszek, Narloch Kazimierz, Słomiński Jan.

 

Puchar Pomorza został rozegrany Domu Kultury we Wielu. Dla uczestników turnieju przygotowano 40 pucharów i nagród rzeczowych. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymali pamiątkowy button.

 

Patronat honorowy:

Roman Brunke – Wójt Gminy Karsin

Justyna Piekarska – Dyrektor Domu Kultury we Wielu

 

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

FILM - tutaj

 

 

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg